Руді Іспанські слимаки добрались і до городів жителів Рахівщини

серпня 04 / 2021
Вже котрий рік поспіль все Закарпаття потерпає від нашестя іспанського слимака — чужорідного шкідника, поширеного у більшості країн Європи, він проник в нашу країну близько 10 років тому. За цей короткий термін він поширився і на Закарпатті, поступово продовжує захоплювати нові території, дійшов і до Рахівщини. Тепер жителі Рахівщині розповідають що ще минулого року їх можна було зустріти лише десь по один. Та цього року, вони повсюди і їдять все підряд.


Іспанський слимак небезпечний для городів та садів — він їсть майже будь-які рослини, швидко розмножується та здатний цілком знищити Ваш врожай, квітник або газон, і навіть становить загрозу для природних екосистем.

Їдять усе підряд, цибулю, фасолі, моркву, петрушку навіть квіти їдять: розповіла Олена з села Богдан.

Чим ми тільки не травили, усі способи які лиш були в інтернеті проти шкідників перепробували нічого не допомагає, – додала Олена.

Ми вирішили трохи дослідити цей вид слимаків, Іспанський слимак Arion lusitanicus відрізняється від інших видів, що трапляються в Україні значно більшими розмірами — 6-10 і навіть більше см у довжину, яскравим забарвленням, що варіює від жовтувато-сірого та коричнюватого до яскраво оранжевого (більшість особин), а також дуже рельєфною поверхнею шкіри, що утворює чіткі та рельєфні зморшки. Особини, що неактивні та ховаються, набувають форми півкулі.

Іспанський слимак швидко розмножується. З яєць, які перезимували, наприкінці травня — на початку червня народжуються молоді слимаки, які швидко ростуть та приблизно за два місяці досягають зрілого віку і починають розмножуватися. Слимаки гермафродити, тобто у їх статевій системі є чоловічі та жіночі органи, але зазвичай відбувається зустріч двох особин та перехресне запліднення. Одна особина слимака може відкласти до 500 яєць. Відкладання яєць відбувається найчастіше в захищених місцях, під рослинністю, під купами сміття, або в грунті на глибині до 10 см. Спосіб життя іспанського слимака схожий на “звички” інших видів слимаків. Вони активні у сутінках і вночі, а найчастіше їх можна побачити після дощу, у вологих місцях. Удень слимаки ховаються, а після заходу сонця та у похмуру погоду виповзають зі схованок. За собою слимак залишає слід слизу, який засихає, перетворюючись на сріблясту блискучу доріжку.

Шкодять вони грядкам майже будь-яких рослин — капусти, салатів, помідорів, огірків, суниці, буряків, картоплі, чорнобривців, тощо. Слимаки виїдають у листі дірки і часто знищують повністю листову пластинку, в плодах роблять заглибини, або з’їдають їх повністю, також полюбляють пелюстки квітів. Окрім рослинної їжі, вони можуть вживати також і іншу органіку — мертві рештки тварин, перегній тощо.

Звідки цей шкідник потрапив до нашої країни? Точно визначити це неможливо, адже розселення таких малорухомих тварин відбувається завдяки діяльності людини, випадково та непомітно. З розсадою, овочами та іншою сільськогосподарською продукцією ці тваринки подорожують світом, завдяки людині долаючи сотні і тисячі кілометрів

ЯК З НИМ БОРОТИСЯ:

КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ ВТОРГНЕННЯ ШКІДНИКА, І НЕ ДОПУСТИТИ ПОЯВИ АГРЕСИВНОГО ІСПАНСЬКОГО СЛИМАКА НА ВАШІЙ ЗЕМЛІ, НІЖ ПОТІМ ЙОГО ЗНИЩУВАТИ! Ретельно перевіряйте розсаду та будь-який рослинний матеріал, що потрапляє до вашої ділянки! Сезон активності цих слимаків починається з травня і триває протягом всього літа, тож спостерігайте.

Якщо на вашій, або сусідній ділянці все ж таки раптом виявиться осередок цього небезпечного шкідника — негайно розпочинайте боротьбу! Інформуйте всіх своїх сусідів та знищуйте іспанського слимака разом. На ранній етапах інвазії, поки шкідників ще мало — це цілком реально! Поради до знищення іспанських слимаків такі:

регулярно відловлюйте слимаків вручну;
приберіть з власної ділянки все сміття, дрова та інші предмети, де можуть ховатися слимаки;
можливий збір за допомогою пасток — вкопувати в ґрунт невеликі ємності, що містять приманку, наприклад пиво, і потім збирати їх;
ретельно обробляйте ґрунт на своїй ділянці;
регулярно прополюйте бур’яни;
восени не залишайте рослинності, якою міг би харчуватися слимак;
організуйте масову боротьбу зі слимаками, інакше вони можуть переповзати від сусідів;
перекопуйте верхній шар ґрунту у листопаді-грудні;
обробляйте ділянку дозволеними препаратами
Інформація про шкідника та боротьбу з ним, з відкритих джерел
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар