Суспільство
999 Переглядів
0 Рейтинг
В закарпатські ОДА вирішують питання засміченості річок області
травня
24
/ 2021
Засмічення русла річки Тиса і її приток – це резонансне питання не лише для Закарпаття та України в цілому, а й у контексті зовнішньої політики нашої держави.
Однак у питаннях поводження із твердими побутовими відходами потрібен не ситуативний план дій у вигляді ліквідації наслідків, які приносить сміття. Потрібен комплексний підхід, який дозволить передусім зменшити кількість сміття на берегах річок і в їх руслах, стихійних сміттєзвалищ, які наносять непоправну шкоду навколишній природі Закарпаття та іміджу регіону і цілої країни в очах європейської спільноти.
Про це йшлося на нараді у режимі відеоконференції із міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Абрамовським.
Ми на Закарпатті розробляємо саме комплексний підхід до вирішення проблеми. Передусім спілкуємося з громадами, проводимо роз’яснювальну роботу щодо розробки схеми санітарної очистки територій. Оскільки кожна територіальна громада відповідальна за вивезення сміття зі своєї території.
Буде строгий контроль за тим, чи є у громади договір із підприємством, яке займається вивезенням ТПВ. Керівництво ТГ нестиме відповідальність у випадку, якщо на їх території утворилося стихійне сміттєзвалище, а домовленості про вивіз відходів нема.
Водночас продовжуємо розчищувати сміттєві затори, що утворилися у руслах річок. Критична ситуація склалася на території урочища «Атак», що належить до природоохоронної зони. Щоб зібрати накопичений там пластик, залучаємо працівників ДСНС, лісового господарства, розчищаємо русло передусім від сміття природного походження (дерева, великі гілки). Забравши його, ми звільнили прохід ПЕТ-пляшкам вниз по течії. Там вже встановили сітку, яка стримуватиме все сміття, що йде згори.
Як закінчиться «період тиші» і трохи впаде рівень води, зможемо всі зібрані в одному місці відходи вичищати, збирати і віддавати на додаткове сортування і переробку.
Однак, розуміємо, що цих заходів недостатньо. Нам потрібно більш грамотно підходити до питання поводження з відходами, сортувати його, переробляти. Потрібно більше говорити про це, інакше екологічної катастрофи нам не уникнути.
Про це повідомив заступник голови закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Категорія : Суспільство
Схожі Новини
-
серпня 10 / 2020