В Ужгороді відбулася пресконференція до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру
В Ужгороді відбулася пресконференція до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру
В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція організаторок цьогорічних заходів до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру – 8 березня в Ужгороді
Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської ОДА зауважила, що 8 Березня більшість традиційно сприймає як свято весни. «Але є і інший аспект у цього свята. Світ міняється і ми разом з ним, роль жінки це не лише мама, не лише берегиня. Жінка -- невід’ємна частина всіх процесів, які відбуваються у сучасному світі. Щорічно на Закарпатті ми проводимо заходи до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру, Закарпатська ОДА підтримує і долучається, – каже Ольга Травіна. – Цього року теж сформовано оргкомітет і заплановано цілу низку різноманітних змістовних заходів».
Цьогорічні плани були скориговані у зв’язку з пандемією. У разі погіршення ситуації в області, акції перенесуть онлайн. Про це розповіла Маріанна Колодій, директорка Центру ґендерної освіти при Ужгородському національному університеті. Вона детальніше поінформувала про заходи, які розпочинаються 27 лютого і триватимуть увесь наступний тиждень. «У цьому році, як і попередні роки, долучилося багато організацій, щорічні наші партнери – Закарпатська ОДА, Національна поліція, УжНУ та інші. 5 березня ми долучаємося до всеукраїнського онлайнмарафону «Час жіночого лідерства», який вперше відбудеться в Україні. А також проведемо регіональний захід, присвячений політичному лідерству жінок. Хочемо згуртувати депутаток усіх рівнів, адже жінки пройшли на останніх виборах до рад усіх рівнів. Круглий стіл відбудеться 4 березня. На ньому будемо обговорювати прийняття відповідних цільових програм». За словами Маріанни Колодій 8 березня в Ужгороді пройде Марш жінок, також буде проведено вільну екскурсію про історію Ужгорода крізь призму видатних жінок. 4 березня вдруге жінкам області будуть вручати відзнаку «Жіноче намисто Закарпаття», які багато чого домоглися в жіночому русі Закарпаття. Відзнака вручається за результатами експертного опитування та оцінкою діяльності жінок у 2020-му році.
Тетяна Щерба, старша інспекторка з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Закарпатській області розповіла про круглий стіл з питань становища і ролі жінок у правоохоонних органах. «У будь-якій структурі є певна гендерна нерівність, правоохоронна сфера не є виключенням. І ми хочемо показати жінкам, які тут працюють, що ми готові щось змінювати. У заході візьме участь заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, яка також очолює ГО "Українська асоціація представниць правоохоронних органів", – каже Тетяна Щерба
Валентина Митровцій, голова ради громадської організації «Ужгородська міська організація Спілки жінок України» та представниця «Зонта-клубу» детальніше поінформувала про Марш жінок, який проходитиме 8-го березня. А також звернула увагу на те, що в Україні досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію, і учасниці пресконференції одягли бузкові стрічки та бузкові маски, щоб привернути увагу до цієї проблеми. «Це питання досі не є актуальним для української влади. Сьогодні в Україні жінки становлять більшість працівниць у сфері соціальних послуг, відповідальні за здоров’я своєї родини, слідкують за хатніми справами», - каже Валентина Митровцій.
За її словами, закарпатки, представниці різних громадських організацій 8 березня пройдуть мовчазною ходою від парку ім.Масарика до пам’ятника Землі біля Лінгвістичної гімназії, щоб привернути увагу до прав жінок. Представниці Зонти триматимуть також жовті троянди.
В історії Ужгорода більше відомих чоловічих імен, хоча потужних жіночих постатей було не менше. Тому один з пунктів програми – екскурсія Ужгородом «Непомітно помітні» про видатних жінок міста. Про це детальніше розповіла Людмила Сюзева, ГО «Щасливі діти» (команда #пізнайУжгород). «Екскурсію проведе Тетяна Літераті, початок о 14.30 у скверику Марії Терезії 8 березня. Ми хочемо таким чином привернути увагу до жінок, які формували історію Ужгорода, – каже Людмила Сюзева. – Навіть пам’ятників жінок в Ужгороді немає, хіба Марії Терезії та мініскульптура Крістіни Чакі. Хоча в Ужгороді були жінки, які багато робили для міста та мешканців. Наприклад, Ірина Волошина, Єлизавета Грабар та інші. Ми спробуємо занурити всіх у минуле, яке мало також і жіноче обличчя».
Маріанна Колодій також додала, що під час усіх заходів організаторки хочуть закцентувати увагу на тому, наслідки важливо дотримуватися прав у контексті жіночої історії та тому, що їх досі необхідно виборювати.