В Ужгороді відбулася пресконференція до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру

березня 08 / 2021

В Ужгороді відбулася пресконференція до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру
В Ужгородському прес-клубі відбулася пресконференція організаторок цьогорічних заходів до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру – 8 березня в Ужгороді

Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської ОДА зауважила, що 8 Березня більшість традиційно сприймає як свято весни. «Але є і інший аспект у цього свята. Світ міняється і ми разом з ним, роль жінки це не лише мама, не лише берегиня. Жінка -- невід’ємна частина всіх процесів, які відбуваються у сучасному світі. Щорічно на Закарпатті ми проводимо заходи до Міжнародного дня захисту прав жінок і миру, Закарпатська ОДА підтримує і долучається, – каже Ольга Травіна. – Цього року теж сформовано оргкомітет і заплановано цілу низку різноманітних змістовних заходів».

Цьогорічні плани були скориговані у зв’язку з пандемією. У разі погіршення ситуації в області, акції перенесуть онлайн. Про це розповіла Маріанна Колодій, директорка Центру ґендерної освіти при Ужгородському національному університеті. Вона детальніше поінформувала про заходи, які розпочинаються 27 лютого і триватимуть увесь наступний тиждень. «У цьому році, як і попередні роки, долучилося багато організацій, щорічні наші партнери – Закарпатська ОДА, Національна поліція, УжНУ та інші. 5 березня ми долучаємося до всеукраїнського онлайнмарафону «Час жіночого лідерства», який вперше відбудеться в Україні. А також проведемо регіональний захід, присвячений політичному лідерству жінок. Хочемо згуртувати депутаток усіх рівнів, адже жінки пройшли на останніх виборах до рад усіх рівнів. Круглий стіл відбудеться 4 березня. На ньому будемо обговорювати прийняття відповідних цільових програм». За словами Маріанни Колодій 8 березня в Ужгороді пройде Марш жінок, також буде проведено вільну екскурсію про історію Ужгорода крізь призму видатних жінок. 4 березня вдруге жінкам області будуть вручати відзнаку «Жіноче намисто Закарпаття», які багато чого домоглися в жіночому русі Закарпаття. Відзнака вручається за результатами експертного опитування та оцінкою діяльності жінок у 2020-му році.

Тетяна Щерба, старша інспекторка з особливих доручень Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Закарпатській області розповіла про круглий стіл з питань становища і ролі жінок у правоохоонних органах. «У будь-якій структурі є певна гендерна нерівність, правоохоронна сфера не є виключенням. І ми хочемо показати жінкам, які тут працюють, що ми готові щось змінювати. У заході візьме участь заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, яка також очолює ГО "Українська асоціація представниць правоохоронних органів", – каже Тетяна ЩербаВалентина Митровцій, голова ради громадської організації «Ужгородська міська організація Спілки жінок України» та представниця «Зонта-клубу» детальніше поінформувала про Марш жінок, який проходитиме 8-го березня. А також звернула увагу на те, що в Україні досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію, і учасниці пресконференції одягли бузкові стрічки та бузкові маски, щоб привернути увагу до цієї проблеми. «Це питання досі не є актуальним для української влади. Сьогодні в Україні жінки становлять більшість працівниць у сфері соціальних послуг, відповідальні за здоров’я своєї родини, слідкують за хатніми справами», - каже Валентина Митровцій.

За її словами, закарпатки, представниці різних громадських організацій 8 березня пройдуть мовчазною ходою від парку ім.Масарика до пам’ятника Землі біля Лінгвістичної гімназії, щоб привернути увагу до прав жінок. Представниці Зонти триматимуть також жовті троянди.В історії Ужгорода більше відомих чоловічих імен, хоча потужних жіночих постатей було не менше. Тому один з пунктів програми – екскурсія Ужгородом «Непомітно помітні» про видатних жінок міста. Про це детальніше розповіла Людмила Сюзева, ГО «Щасливі діти» (команда #пізнайУжгород). «Екскурсію проведе Тетяна Літераті, початок о 14.30 у скверику Марії Терезії 8 березня. Ми хочемо таким чином привернути увагу до жінок, які формували історію Ужгорода, – каже Людмила Сюзева. – Навіть пам’ятників жінок в Ужгороді немає, хіба Марії Терезії та мініскульптура Крістіни Чакі. Хоча в Ужгороді були жінки, які багато робили для міста та мешканців. Наприклад, Ірина Волошина, Єлизавета Грабар та інші. Ми спробуємо занурити всіх у минуле, яке мало також і жіноче обличчя».Маріанна Колодій також додала, що під час усіх заходів організаторки хочуть закцентувати увагу на тому, наслідки важливо дотримуватися прав у контексті жіночої історії та тому, що їх досі необхідно виборювати.
Категорія : Суспільство


Loading...
загрузка...Залишити Коментар