Учні старших класів в Ужгороді, де більше 30 школярів, вчитимуться почергово: тиждень – у закладі, тиждень – дистанційно

серпня 28 / 2020
Учні старших класів в Ужгороді, де більше 30 школярів, вчитимуться почергово: тиждень – у закладі, тиждень – дистанційно
Про готовність шкіл Ужгорода до нового навчального року, як планується проводити освітній процес, розповіли сьогодні на брифінгу.

«Усі навчальні заклади готові до початку навчального року, – наголосив міський голова Богдан Андріїв. – За кошти міського бюджету, додатково виділені в червні 1 мільйон 125 тисяч гривень, заклади закупили дезінфекційні засоби, маски, безконтактні термометри, мило рідке, паперові рушники. Повністю обладнані і медичні кабінети. Тобто зроблено все можливе, щоб і діти, і працівники шкіл мали всі умови. Скажімо, якщо дитина забуде чи згубить маску, то вона зможе взяти нову, ми це все придбали. У вересні на сесії ще перерозподілимо кошти, виділимо близько 1 мільйон 200 тисяч гривень, аби додатково провести закупівлі всього необхідного».

За словами міського голови, цього року в школи Ужгорода підуть понад 15 тисяч дітей. Принагідно він звернувся до роботодавців із проханням із порозумінням ставитися до батьків школярів, адже для уникнення скупчень навчання розпочинатиметься в різний час, із 7.45 до 10.30.

Богдан Андріїв додав, що для зручності логістики облаштували дві нові зупинки і пустили автобусний маршрут біля шкіл №№ 11 та 10. У місті працюють 20 нових, із великою пасажиромісткістю автобусів, незабаром додадуться ще 7.

У всіх школах зробили капітальні та поточні ремонти, в багатьох збудували спортивні майданчики, завершується капремонт у Класичній гімназії і до кінця жовтня запрацює оновлений басейн.

Начальниця управління освіти Ужгородської міської ради Наталія Мухомедьянова додала, що кожну школу перевірили комісії, до яких входили санепідеміологів та інших фахівців, вони перевіряли готовність закладу до початку роботи. Усі акти підписані, тобто це свідчить, що заклади освіти готові до навчального року.

Як повідомила Наталія Мухомедьянова, прийнято рішення, що початкові, 1-4 класи, вчитимуться в звичному режимі. А учні старших класів, якщо наповненість понад 30 дітей, ділитимуть на групи, які вчитимуться почергово – тиждень у закладі, тиждень дистанційно.

Учні початкових класів будуть без масок, а старші – на уроках без масок, а в коридорах на перерві – в масках. У школах розклеїли вказівники з напрямами руху.Частково дистанційне навчання для учнів 5-11 класів на освітній процес загалом не вплине, запевнила Наталія Мухомедьянова, матеріал учителі подаватимуть у повному обсязі. «Ця форма навчання – поділ класів, де понад 30, – буде в тестовому режимі, упродовж 2 тижнів хочемо побачити, який ефект це дасть», – додала Наталія Мухомедьянова.

Розповіла також, що використання води з кулерів та інших пристроїв не діятиме – діти повинні мати свої пляшки. Харчування в школах буде, але за гнучким графіком, щоб не було скупчення учнів.

Керівники закладів розробили й алгоритм дій у разі виявлення учня з підвищеною температурою – таких переводитимуть у спеціальний ізолятор і повідомлятимуть батьків, аби забрали дитину, проконсультувалися у сімейного лікаря. Всі заклади знайшли можливість облаштувати такі ізолятори.

Якщо в класі виявили коронавірус, то весь клас піде на самоізоляцію на 14 днів.

Школи Ужгорода забезпечені безконтактними термометрами, їх закупили понад 130. Відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я температурний скринінг буде обов’язково проводитися працівникам закладів освіти, але за можливості відповідальні особи вимірюватимуть температуру і дітям.

Якщо Ужгород потрапить до зеленої зони – школи працюватимуть у звичному режимі, якщо ж у червону – до цього, запевнили на брифінгу, теж готові, під час карантинних обмежень навесні вже випробували зручні і для педагогів, і для школярів платформи, методики дистанційного навчання.

Щодо свята Першого дзвоника 1 вересня, то загальні лінійки проводити не рекомендовано, кожен клас буде мати розмову з класним керівником, локаційно, хтось, можливо, на свіжому повітрі, головне, аби не було скупчення дітей.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар