Майже 50 людей змінили свою виборчу адресу на Ужгород (ВІДЕО)

серпня 28 / 2020
Майже 50 людей змінили свою виборчу адресу на Ужгород (ВІДЕО)

Близько п’ятдесяти людей змінили виборчу адресу, аби голосувати в Ужгороді на місцевих виборах. Про це сьогодні повідомив начальник відділу ведення Держреєстру виборців Ужгородської міськради Григорій Жирков.

Цього року Центральна виборча комісія дозволила голосувати за фактичним місцем проживання, а не там, де ви зареєстровані.

Якщо ви на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року хочете проголосувати там, де ви фактично живете, а не зареєстровані, то необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців того населеного пункту, де ви плануєте голосувати. Про це розповів начальник цього відділу в Ужгороді Григорій Жирков. До прикладу, ви родом не з Ужгорода і не тут зареєстроване ваше місце проживання, але живете ви в обласному центрі, то цьогоріч є можливість голосувати тут і за тих кандидатів, які балотуються саме в Ужгороді.

«Так само змінити виборчу адресу може і той, хто взагалі знятий з реєстраційного обліку і ще ніде не зареєстрував своє місце проживання», — сказав Григорій Жирков.

За словами начальника відділу ведення державного реєстру виборців Ужгородської міськради нормативними актами України таким виборцям дозволено взяти участь у виборах, якщо вони напишуть письмово заяву у відділі ведення Державного реєстру виборців або звернуться з електронною заявою на сайт Центральної виборчої комісії. Більшість наразі паперових заяв, бо для того, щоб подати в електронному вигляді, виборець має мати кваліфікований електронний підпис та електронну пошту.

Скористалися можливістю змінити виборчу адресу подружжя Романа та Ірини Сов’як. Вони подавали заяву онлайн.

Ірина розповіла, що її фактичне місце проживання останні 10 років в Ужгороді, хоча сама жінка — з Чопа.

«Я вписала свою фактичну адресу проживання та свою виборчу адресу, тобто ту, що є за місцем реєстрації, і все. І за два-три робочі дні (бо так вийшло, що ще були вихідні) мені прийшло підтвердження, що мою виборчу адресу змінено. Запрошення буде приходити за фактичною адресою проживання, тому що одразу в заяві визначено і виборчу дільницю, у якій я буду голосувати», — пояснила Ірина Сов’як.Роман Сов’як розповів, що сам він зареєстрований у селищі Ясіня на Рахівщині, живе ж уже багато років в Ужгороді.

«Нас обох непокоїло те, що потрібно буде подавати багато додаткових документів. Оскільки тут спрощена система і нічого додаткового не потрібно, крім заяви, то це дуже круто».

Роман каже: це будуть перші вибори, де він зможе впливати на вибір депутатів та міського голови там, де я фактично проживаю, працюю та сплачую податки.

Григорій Жирков розповів також: у зв’язку з пандемією коронавірусу, громадян, які хочуть подати заяву в паперовому вигляді, приймають з дотриманням карантину.

«Виборець приходить, звертається до людини, яка здійснює пропускний режим у міську раду, — пояснив начальник відділу ведення державного реєстру виборців Ужгородської міськради. — Нам телефонують, ми спускаємося. Виборець пише заяву. Ми перевіряємо його дані, надаємо відомості про задоволення чи не задоволення його заяви. Центральною виборчою комісією спрощена процедура щодо опрацювання зміни виборчої адреси: виборець подає тільки паспорт та пише заяву. Ніяких інших документів не потрібно. Але він змушений вказувати фактичне місце проживання».

За словами Григорія Жиркова, подати заяву для зміни виборчої адреси можна до 10 вересня включно.

Категорія : Суспільство


Залишити Коментар