Замок Телекі в селі Довге Іршавського району має шанс на відновлення

липня 24 / 2020
Замок Телекі в селі Довге Іршавського району має шанс на відновлення
Новопризначений голова Іршавської РДА Іван Завидняк вже здійснив візит до села Довге, де відвідав замок Телекі.

Справа в тому, що з 50-х років минулого століття в замку облаштували туберкульозний диспансер і він проіснував майже 70 років. За цей час корпуси були напівзруйнованими. Замок занепадав.

Зараз же тубдиспансер ліквідували і тепер є шанс зробити реконструкцію замку.

Завидняк запропонував подати проектну заявку до Українського культурного фонду на отримання гранту. Цей об'єкт може стати туристичною окрасою району.

Були пропозиції організувати тут мистецький центр народних промислів, що також привабило б туристів і дало б поштовх до збереження народних ремесел.

Нагадаємо, що у 1711 році за участь у війні на боці Ференца II Ракоці володіння Долгаї, з центром в селі Довге, були конфісковані владою і передані до державної скарбниці. Цього ж року, на знак подяки за активну допомогу в придушенні повстань, імператор Карл III дарує ці землі графу Ласло Телекі — фоішпану комітата Феєр.

У 1712 році було розпочато будівництво палацу. Житлові приміщення палацу побудовано протягом 1712—1722 років. Дещо пізніше зведено оборонну стіну з бійницями, а також господарські будівлі.

В 1714 році Ласло Телекі помирає. У нього була єдина дочка — Жужанна, яка вийшла заміж за губернатора Ласло Кемені. Тому маєток успадковує малолітній племінник графа — Ласло II (син Шандора I Телекі), якому на той час було 4 роки. У 1732 році Ласло II одружується з Естер Радай — дочці Пала Радая, канцеляра Ференца II Ракоці. Згодом пара переїздить до міста Хуста, де в них народжується син Йожеф. Граф Йожеф II Телекі, народжений в Хусті 1738 року, успадковує Довжанський маєток після смерті батька.

Сучасного вигляду палац набув у 1798 році, коли були завершені всі будівельні роботи.

У 1928 році граф Телекі передає Марамароську домінію разом із Довжанським палацом-фортецею в оренду мальтійському лицарському ордену, щоб уникнути експропріації володінь Чехословацьким урядом.

Нині комплекс перебуває у жалюгідному стані.
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар