В Хусті вирішили ввести режим надзвичайної ситуації: подробиці

квітня 03 / 2020
В Хусті вирішили ввести режим надзвичайної ситуації: подробиці
Про це йдеться у рішенні Комісії з питань ТЕБ та НС при Хустській міській раді, опублікованому на сайті ради.

З метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

Враховуючи значне поширення у світі та Україні випадків захворювання на COVID-19, високий рівень транскордонної міграції населення України, на виконання завдань, визначених Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року „Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 „Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, протоколів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №4,5 від 12 березня 2020 року та №6 від 23.03.2020 року з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, заслухавши інформацію доповідачів з питання порядку денного, з урахуванням обговорення, комісія вирішила:

1. Інформацію виступаючих з питання порядку денного взяти до уваги.

2. Керуючись рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 березня 2020 року № 2, протоколом експертної комісії з визначення рівнів та класів надзвичайної ситуації Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року №104/02-20, якими ситуацію, яка склалася із загрозою поширення на території України гострореспіраторної інфекції, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID-19) визначено медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру державного рівня (код 20711 НС, пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей (окремі випадки)) та враховуючи відповідні рішення Уряду із цього питання, ввести на території м.Хуст режим надзвичайної ситуації.

3. Звернутися до керівництва Виконавчого комітету Хустської міської ради з пропозицією щодо переведення органів управління і сил цивільного захисту м.Хуст до функціонування у режимі надзвичайної ситуації.

4. Продовжити до 24 квітня всі карантинні обмеження, прийняті комісією із терміном до 3 квітня 2020 року, за винятком роботи спеціалізованих магазинів (відділень, торгових точок) із торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами і агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку, за умови одночасного перебування у приміщенні відвідувачів (споживачів) із розрахунку один відвідувач на 10 м2 площі торгівельного (операційного) залу, дотримання ними дистанції між ними не менш як 1,5 метра із встановленням спеціальних позначок, забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту та також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

5. Починаючи із 00.00 год. 27 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року ввести на території м.Хуст наступні обмежувальні заходи:

зупинити роботу всіх ринків, за винятком великих продуктових оптових ринків, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

призупинити роботу відділень для приготування та прийому їжі, кави, інших напоїв, розміщених на АЗС;

6. Відділу з питань діяльності правоохоронних органів, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій, виконавчого комітету Хустської міської ради:

6.1. Підготувати проект розпорядження Хустського міського голови про переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в м.Хуст на роботу у режимі надзвичайної ситуації.

Термін: невідкладно

6.2. Прийняти, за окремим розпорядженням голови обласної державної адміністрації, відповідні рішення щодо переведення органів управління та сил цивільного захисту до функціонування у режимі надзвичайної ситуації.

Термін: невідкладно, після видання розпорядження

7. «Комунальному некомерційному підприємству «Хустська районна лікарня ім. Віцинського О.П.»:
7.1. Ввести в дію плани реагування на медико-біологічні надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

7.2. Забезпечити:

переведення закладу охорони здоров’я на суворий протиепідемічний режим, створення мобільних медичних бригад з метою активного виявлення і надання допомоги хворим на COVID-19. Визначення ізоляторів для госпіталізації контактних осіб з метою їх обстеження та здійснення медичного нагляду за ними.

7.3. Спільно визначити та надати на затвердження комісії перелік об’єктів (заклади освіти, виставкові центри, павільйони, спортзали, тощо) які можливо буде додатково переобладнати у лікувальні заклади для стаціонарного лікування хворих на COVID-19 на випадок перевантаження закладів охорони здоров’я.

Термін: невідкладно

8. Управлінню економіки виконавчого комітету Хустської міської ради, відповідно до компетенції:

8.1. Невідкладно забезпечити оперативне інформування підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування про введення режиму „Надзвичайна ситуація”.

8.2. Попередити керівників підприємств, установ, закладів та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання цього рішення згідно з чинним законодавством України.Термін: невідкладно

9. Державній установі Хустського відділення „Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України”, Хустському відділу головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області:
9.1. Посилити проведення серед населення м.Хуст інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності дотримання санітарно-гігієнічних вимог з метою зниження імовірності поширення COVID-19 та правил (порядку) поведінки при загрозі, виникненні, зараженні COVID-19.

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

10. Хустському міськрайонному відділу УДСНС у Закарпатській області, Хустському відділу поліції головному управлінню Національної поліції у Закарпатській області:
10.1. Забезпечити доведення до населення м.Хуст інформації про необхідність дотримання карантинних обмежень із використанням гучномовців розміщених на службовому автотранспорті.

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

11. Виконавчому комітету Хустської міської ради, керівникам підприємств, установ, організацій всіх рівнів у м.Хуст:

11.1. Організувати проведення дезінфекції службових приміщень, територій магістральних вулиць, всіх закладів що продовжують роботу у період дії карантинних обмежень, зупинок громадського транспорту в ранкові та вечірні години (у разі його функціонування), дезінфікуючими засобами, що дозволені для цих цілей.Виконавчому комітету Хустської міської ради, керівникам підприємств, установ, організацій всіх рівнів у м.Хуст:
Термін: постійно у період дії карантинних заходів

11.2. В разі необхідності залучати:

для тимчасового використання транспортні засоби, будівлі, споруди, обладнання, інше майно підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, необхідне для здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів, із наступним повним відшкодуванням у встановленому законом порядку його вартості або витрат, пов’язаних з його використанням;

сили і засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної із загрозою поширення гострої респіраторної хвороби на території України, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

12. Хустському відділу поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області, Хустському МРВ УДСНС в Закарпатській області, Хустська районна філія ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України», «Комунальному некомерційному підприємству «Хустська районна лікарня ім. Віцинського О.П.»:

12.1. Продовжити здійснення заходів щодо контролю за дотриманням особами, які підписали зобов’язання про самоізоляцію при перетині державного кордону та суб’єктами господарювання карантинних обмежень.

12.2 Вжити відповідних заходів щодо максимального обмеження пересування громадян як пішки, так і власним автотранспортом всередині населених пунктів (крім медичних, продуктових, соціальних та життєвоважливих мереж);

12.3. Запровадити піші патрулі в місті Хуст, особливо поблизу небезпечних в епідвідношенні об’єктах;

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

13. Управлінню економіки виконавчого комітету Хустської міської ради:

13.1. Вжити заходів щодо здійснення щоденного спостереження цін та наявності в закладах торгівлі в м.Хуст

Термін: постійно у період дії карантинних заходів

14. Контроль за виконанням рішення комісії з даного питання залишаю за собою.

Заступник голови комісії з питань ТЕБ таНС Іван ФЕТЬКО

Секретар комісії Іван Білич

Пресслужба Хустської міської ради
Категорія : Суспільство


Залишити Коментар