Церковне свято 23 вересня: чому цього дня не можна сваритися з чоловіком

вересня 23 / 2023

Яке сьогодні свято відзначають віряни, заборони дня і в кого іменини.

23 вересня за новим церковним календарем святкують зачаття Іоанна Предтечі, а також згадують святу мученицю Іраїду Олександрійську. Що відзначають цього дня за старим стилем, що можна і не можна робити, а також прикмети дня - у матеріалі.

23 вересня 2023 - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
Прикмети на 23 вересня
Що не можна робити 23 вересня
Що можна робити 23 вересня
23 вересня - іменини сьогодні
23 вересня 2023 - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
23 вересня (6 жовтня за юліанським календарем) - зачаття Пророка Іоанна, Хрестителя Господнього. Іоан Предтеча - найшанованіший святий у християнстві після Богородиці. Він народився в сім'ї літньої пари - священика Захарії та його дружини Єлисавети, які довгий час були бездітними. Молитвами вони вимолили собі сина, про появу якого Захарії сповістив архангел Гавриїл. Тоді Захарія засумнівався в словах ангела, за що був позбавлений дару мови. Утім, цей дар повернувся, коли потрібно було назвати народжене немовля. Назвали його Іоанном, а батько став говорити про нього, як про Предтечу Господа.

Іоан Хреститель народився на півроку раніше за Ісуса. Його мати, Єлисавета, будучи вагітною, прийшла до своєї сестри, Діви Марії - та щойно отримала благу звістку про народження Спасителя. Єлисавета сказала сестрі: "Благословенна Ти між жінками, і благословенний плід утроби Твоєї!".

ВІДЕО ДНЯ

Advertisement: 0:13
Про народження Царя Іудейського від волхвів дізнався цар Ірод і велів убити всіх немовлят. До Захарія увірвалися прямо в храм і зажадали віддати сина. Чоловік відмовився і його вбили, а Єлисавета встигла втекти з маленьким Іоанном у пустелю. Через 40 днів померла і Єлисавета, а Іоан сам ріс у пустелі до моменту, поки не з'явився перед ізраїльським народом, щоб сповістити про пришестя Месії.

***

Свята Іраїда жила в Олександрії в III-IV століттях. Її батько був священиком, дівчинка ще в 12 років вирішила стати черницею. Коли правив імператор Максенцій, на християн влаштовували гоніння. Якось Іраїда побачила корабель, що причалив, на якому було багато людей і ченців у кайданах. Їх везли на суд за проповідування християнства. Не роздумуючи, Іраїда приєдналася до інших, і її також стратили.

Церковне свято 23 вересня за старим стилем - день пам'яті святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських.

Прикмети на 23 вересня

За прикметами дня орієнтуються, якими будуть погода, осінь і зима:

дощ цього дня - залишок місяця буде теплим;
сонце пригріває - буде дощ наприкінці вересня;
багато ягід на горобині - до сирої осені та суворої зими, а якщо мало плодів - до сухої осені.
У народному календарі 23 вересня - свято Іраїда Спірна (або Раїса). Прозвали його так тому, що було важко передбачити, якою буде погода цього дня.

Що не можна робити 23 вересня
Що сьогодні не можна робити:

брати і давати в гроші борг;
перераховувати гроші в гаманці - до фінансових проблем;
сваритися з чоловіком - почнуться тривалі проблеми в сім'ї;
приймати доленосні рішення - все може піти шкереберть.
Також не можна скаржитися на долю і розповідати будь-кому про свої проблеми, інакше їх так і не вдасться вирішити.

Що можна робити 23 вересня
На церковне свято молятьсяпро зцілення від хвороб, особливо від головного болю, позбавлення від шкідливих і страшних звичок, заспокоєння душі, а також просять про народження дитини.

Цього дня зазвичай утеплюють дім на зиму, протоплюють його, якщо хто топить дровами - то заготовляють дрова і вугілля на зиму. 23 вересня 2023 року також відзначають день осіннього рівнодення - вважається, що розпочате і задумане цього дня обов'язково збудеться.

23 вересня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Микола, Іван, Іраїда, Раїса, Антоніна, Петро, Інокентій, Андрій.

Раніше ми публікували православний календар на вересень 2023 з датами за новим стилем.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар