Коли Вознесіння Господнє 2022: дата, головні традиції і заборони, сильні молитви

травня 13 / 2022

Які молитви читати в день Вознесіння Господнього, а також як правильно зустрічати це свято - дізнайтеся в матеріалі УНІАН.

Вознесіння Господнє щорічно святкують на 40-й день від Великодня. Ця подія вважається одним з найважливіших в православному календарі. Вона приурочена до періоду, коли Христос після воскресіння більше місяця пробув серед своїх учнів. УНІАН розповість, коли Вознесіння Господнє 2022 і що потрібно робити в цей день.
Свято безпосередньо залежить від дня, коли віруючі відзначали Великдень. Щороку торжество відзначають на 40-й день після Світлого Воскресіння, у 2022-му році Вознесіння Господнє випадає на 2 червня. У католиків свято настане раніше - 26 травня.

Як свідчить Євангеліє, після того, як Ісус воскрес, він більше місяця перебував серед своєї пастви на землі. Після цього терміну він зібрав всіх своїх апостолів на горі Елеон, благословив їх і вознісся на небо у плоті. Тоді ж для присутніх було явище ангелів, які сказали, що, через деякий час, Господь знову повернеться на землю до учнів своїх.

Як святкують Вознесіння Господнє
У християнстві Вознесіння Господнє входить в число двунадесятих свят, урочисті співи починаються напередодні, а ввечері - всенічне бдіння. Віруючі відвідують служби і приділяють час молитві, а так як свято випадає на четвер, то посту в цю дату немає і православні можуть їсти будь-яку їжу.

Слов'яни відзначають цю дату, як перехід весни в літо, коли настає справжня спека. У давнину на Вознесіння водили хороводи і славили богів, щоб ті послали людям хороший урожай. Також було прийнято влаштовувати галасливі гуляння і співати пісні.


Що можна робити і що не можна на Вознесіння Господнє

Православна церква в це свято категорично забороняє:

відмовляти в допомозі нужденним;
лихословити і пліткувати;
вінчати;
поминати покійних і їздити на кладовища;
плювати на землю - по ній в цей день ходить Ісус.
Працювати на Вознесіння можна, адже торжество випадає на четвер і не кожна людина може взяти собі вихідний. Віруючі в цей день намагаються допомагати жебракам і подавати милостиню.

Які молитви читати в день Вознесіння Господнього
Для того, щоб зустріти світле свято і помолитися Господу, можна використовувати одну з двох коротких молитов. Вони підійдуть навіть тим, хто тільки починає свій шлях до духовності або хоче звернутися до Бога вдома, без участі церковних служителів.Головне - пам'ятати про те, що молитву потрібно читати з чистими помислами і в хорошому настрої.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар