Зимове Юря: що це за свято, традиції, звичаї і заборони 9 грудня

грудня 09 / 2021

У церкві 9 грудня вшановується пам’ять святого великомученика Георгія Побідоносця, якого також називають Юрієм. Народився він приблизно в III столітті на території Каппадокії.

Святкування дня Георгія Побідоносця 9 грудня встановив київський князь Ярослав Мудрий в 11 столітті. Цю дату в православ’ї присвятили освяченню Георгіївського храму в 1051-1054 роках у Києві.Традиції і звичаї

Із давніх-давен вважалося, що саме в цей день зима остаточно вступає в свої права і починаються справжні морози.

У цей день було прийнято, виїжджаючи куди-небудь у справах, молитися за вдале подолання шляху. Також до цього дня потрібно було роздати всі борги, інакше можна було прожити все життя в боржниках.

Народні прикмети

9 грудня відзначається Юр’їв день. У народі цей день називався Єгорій Зимовий, Юрій Холодний. На Юр’їв день слухали воду в криницях: якщо тихо, не хвилюється вода, то зима буде теплою, а якщо чути звуки – варто чекати на сильні заметілі та морози.

За днем Єгорія визначали і майбутній урожай: «Якщо до осіннього Єгорія випаде багато снігу, то на весняного – буде трава».
Багато снігу випало до цього моменту – на Григорія (6 травня) все розтане, і нова трава виросте.
Холодний день передвіщає, що 9 грудня буде сильний мороз, а сама зима буде суворою.
Стійка заметіль протягом усього дня – раннє напування бджіл буде.
Випав іній 9 грудня – буде гарний урожай.
Північний вітер віщує морози.
Що сьогодні не можна робити

Не можна залишатися цього дня в боржниках. Віддайте усі позичені раніше вами кошти, аби не залишитися бідним у наступному році.
У цей день не вирушайте в далеку дорогу. Якщо ж поїздку відкласти не вдається, то замовте молебень у церкві за своє здоров’я.
Не сваріться з рідними.
Категорія : Релігія


загрузка...


Залишити Коментар