Сьогодні у католиків велике свято: що варто зробити

травня 23 / 2021
Трійця – одне з головних християнських свят. Його відзначають як у православній, так і в католицькій церквах. Свято прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці ще називають Зеленими святами або П’ятидесятницею.


Дата Трійці 2021 у католиків
День святкування Трійці у християн західного обряду також залежить від Великодня. Оскільки він щороку припадає на різні дати, то й Трійця теж не має фіксованої дати. На відміну від православної, у католицькій церкві, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Спершу відзначається П’ятидесятниця, а за тиждень після неї – Свята Трійця. Цього року П’ятидесятниця відзначається 23 травня, а Трійця – у неділю, 30 травня (на 57-й день після Великодня).

Трійця: історія свята
У свято Трійці згадується та прославляється зішестя на апостолів Святого Духа у вигляді вогненних язиків. Так, на 50-й день після Воскресіння Христового апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі. Перед ними в світлі та сяйві з’явився Святий Дух. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати і пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб нести кожній людині на землі Слово Боже. Трійцею це свято називається тому, що саме цього дня світові відкрилася вся повнота дії Пресвятої Трійці, й люди навчились поклонятися та прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Отця, Сина і Святого Духа.

Як прийнято святкувати Зелені свята
На Трійцю прийнято прикрашати храми і будинки гілками дерев, травою та квітами, які символізують відродження всього живого на землі.
Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві.
Посту на Трійцю немає, тому це світле свято прийнято відзначати в колі близьких за багато накритим різними наїдками столом.
Напередодні Святої Трійці господині влаштовують генеральне прибирання, аби прийняти гостей у чистому й прибраному будинку. Адже на саме свято займатися домашніми клопотами не можна.
Категорія : Релігія


Залишити Коментар