Велика субота 2020: що категорично не можна робити сьогодні

квітня 18 / 2020
Велика субота випадає в 2020 році на 18 квітня. Це останній день Страсного тижня перед світлим святом Воскресіння Христового. Саме в цей день закінчується Великий піст.
Велика субота 2020: що категорично не можна робити сьогодні

18 квітня – це субота Страсної седмиці, присвячена спогадам поховання та перебування у гробі тіла Ісуса Христа і зішестя Христа в пекло, вона є також приготуванням до Великодня – Воскресіння Христа, яке святкується в ніч з суботи на неділю.

Служби Великої суботи зберегли ряд характерних рис ранньохристиянського богослужіння, і ряд літургійних особливостей цього дня простежується вже в пам’ятках IV століття. За традицією Православної Церкви день Великої Суботи починається з вечора – чин утрені: посеред храму, на узвишші, прикрашена квітами, знаходиться ікона Христа, що лежить у гробі – свята Плащаниця.

Співи ранкового канону Великої Суботи славлять Христа, який Своєю смертю переміг смерть. За звичаєм найважливіших пісних днів літургія звершується після вечерні (як у Великий четвер, навечір’я Різдва Христового та Богоявлення).

Що категорично не можна робити в Страсну суботу:
Не можна розговлятися з трьох годин ночі суботи і до ранку неділі;
Не можна їсти приготовану їжу на вогні. Не можна пити спиртне (тим, хто у Велику п’ятницю дотримувався суворого посту і був тільки на хлібі і воді, можна випити трохи червоного вина для підтримки сил);
Не можна сміятися, танцювати і співати;
Не вступати в близькість з чоловіком;
Не можна займатися риболовлею або полювати;
Не можна робити прибирання в будинку, прасувати і прати речі;
Не можна митися;
Не можна працювати на городі
Не можна займатися рукоділлям.
Утримайтеся від будь-якої фізичної роботи.

Що можна робити у Велику суботу:
Господині в Страсну суботу завжди фарбували яйця і пекли паски.
Найпоширенішим кольором для фарбування яєць вважається червоний.

Також в суботу перед Великоднем обов’язково потрібно роздати милостиню всім нужденним, яких ви зустрінете на своєму шляху.
Також можна зробити родичам та близьким великодні подарунки.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар