Страсна п’ятниця: традиції, заборони та прикмети

квітня 17 / 2020
Страсна п’ятниця: традиції, заборони та прикмети
Сьогодні, 17 квітня, віряни відзначають Страсну п’ятницю, останню п’ятницю Великого посту. У цей день Ісуса Христа розіп’яли на Голгофі.

Яке сьогодні релігійне свято
За календарем у цей день церква відзначає Велику п’ятницю – день жалоби і спогадів про хресну дорогу від засудження до розп’яття Сина Божого. За Євангелієм, в п’ятницю відданий Іудою Христос постав перед судом, обвинувачений в безбожництво і беззаконні.

Понтій Пилат, усвідомлюючи ганебність обмов, під тиском іудеїв засудив Христа до страти, яка відбулася на горі Голгофа. Але перш понівечений, поранений, Ісус пройшов дорогою Віа Долороса до місця своєї страти.

Іменини: хто святкує День Ангела
У п’ятницю, 17 квітня, іменини відзначають власники таких імен: Георгій (Юрій, Єгор), Зосима, Йосип (Йосип). Народні прикмети та традиції Вітер дме з північного боку – чекайте дощів Якщо ж вітер дме з півдня, то добре ярові рости будуть Вільха вся усипана сережками – чекайте багатого врожаю вівса.

Що не можна робити сьогодні У Страсну п’ятницю не можна сміятися і радіти. Той, хто засміється в цей день, буде плакати весь рік Розбите дзеркало в Страсну п’ятницю буде означати нещастя, безгрошів’я і погане здоров’я У Страсну п’ятницю фізично працювати великий гріх.
Категорія : Релігія


Loading...
загрузка...Залишити Коментар