Заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Модьора на Закарпатті провели двосторонню розмову

квітня 02 / 2023

Під час робочого візиту заступника Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентського державного секретаря Левенте Модьора на Закарпаття провели двосторонню розмову, яка була відвертою і конструктивною.

Подякував за те, що Уряд Угорщини підтримав пакет санкцій ЄС проти Росії, а країна зафіксувала чітку позицію щодо необхідності безальтернативного виведення путінських військ з української території.

Відмітили виступ пана Левенте Модьора у Парламенті Угорщини на підтримку 🇺🇦 України. Це був знаковий меседж, який почула вся їхня країна.

Такі речі важливі для України та показують, що є розуміння єдиного вектора: Росія повинна програти, а Європа стати міцнішою разом із нами. Але зупинятися на цьому не варто, потрібно й надалі посилювати тиск на терористів і допомагати Україні перемогти найбільше зло у світі.

Окремо порушили питання національних спільнот, на якому постійно спекулює держава-терорист та «треті проросійські сили».

Жодних утисків немає, держава дбає про представників усіх нацспільнот, які проживають на Закарпатті, вони представлені на всіх рівнях та мають повну підтримку від влади на місцях. На цьому публічно наголосили представники угорської громади. Така сама позиція і в румунської громади Закарпаття.

Представники угорської спільноти зараз захищають незалежність України від російських окупантів у найгарячіших точках фронту, виконуючи свій конституційний обов’язок з перших днів російського вторгнення у 2014 році. Ще чимало з них виконують гуманітарні завдання на територіях компактного проживання, надають прихисток ВПО, підтримують бійців необхідним матеріально-технічним забезпеченням та інше. Багато представників угорської спільноти загинули, захищаючи незалежність України від посягань держави-терориста Росії.

Ось це справжні патріоти нашої країни, а не провокатори, які в перші дні війни залишили свою громаду і втекли за кордон.

Усе інше – маніпуляції та провокації, спрямовані на дестабілізацію суспільної ситуації в краї і спроби блокування євроінтеграції України.

☝🏻 Важливою є робота заступника Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентського державного секретаря щодо створення громадського простору в Будапешті для українців, які вимушено покинули домівки через бойові дії та перемістилися на тимчасове проживання до сусідньої країни. Сьогодні цю локацію відвідує 35 дітей – менша група віком 1,5-4 років і старша 4-6 років.

Догляд, виховання та розвиток дітей здійснюється українською мовою. Використовується навчальний матеріал і програми, які впроваджені у систему виховання в нашій країні.

У громадському просторі в Будапешті спершу на основі волонтерства працювали 6 педагогів-переселенців з України, які отримали тут тимчасовий прихисток. Угорська екуменічна служба офіційно працевлаштувала їх, щоб вони й надалі займалися з дітьми та отримували за це заробітну плату.

Також бачимо позитивні сигнали в Угорщині, коли керівництво країни публічно спростовує російські фейки про так звану «примусову мобілізацію угорців». Це один із прикладів, як можна спільно блокувати ворожу пропаганду. Цей кейс потрібно розвивати.

Курс України залишається незмінним – це повноправне членство в 🇪🇺 Європейському Союзі, і ми зробимо все можливе та неможливе для досягнення цієї мети. Тут нам потрібна підтримка всіх членів ЄС, зокрема й Угорщини. Тому рух повинен бути зустрічними курсами, тож ми сподіваємося на підтримку угорських партнерів.

🇺🇦🇭🇺 Насамкінець подякував пану Левенте Модьору за візит, конструктивну співпрацю та гуманітарну допомогу.
Категорія : Політика


Залишити Коментар