Заява угорського консульства в Ужгороді викликала напругу між Києвом і Будапештом

вересня 06 / 2020
Заява угорського консульства в Ужгороді викликала напругу між Києвом і Будапештом

Державний секретар Угорщини з питань національної політики Арпад Потапі збирався відвідати Ужгород, однак київська влада не дозволила йому в’їзд, посилаючись на загрозу епідемічної ситуації, заявив консул Угорщини Ласло Куті.

У зв’язку із цим висловлюванням МЗС України збирається викликати угорського посла.

Україна заборонила в’їзд у Закарпатську область державному секретарю Угорщини з питань національної політики Арпаду Потапі, який планував 3 вересня відвідати церемонію відкриття після ремонту школи №10 в Ужгороді. Про це повідомив сайт угорської громади Закарпаття Karpatalja.

Ремонт проводили в межах оголошеної урядом Угорщини програми підтримки угорських базових шкіл Закарпаття.

Українська влада відмовила топчиновнику у в’їзді на територію країни, посилаючись на епідемічну ситуацію, заявив на церемонії консул Угорщини в Ужгороді Ласло Куті.

«За кілька сотень кілометрів звідси вирішили, що найбільшу загрозу епідемічній ситуації в Україні становить в’їзд угорської урядової делегації», – іронічно зазначив дипломат.Як пише «Європейська правда», заяву консула передрукували провідні угорські ЗМІ. Указують, що Угорщина має найменшу відносну кількість заражень коронавірусом серед усіх країн континентальної Європи.

4 вересня Міністерство закордонних справ України повідомило на своєму сайті, що у зв’язку з «неприпустимими висловлюваннями» Куті викличуть посла Угорщини Іштвана Ійдярто.

«Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин. Ми очікуємо, що будуть зроблені відповідні висновки», – ідеться в повідомленні.

Україна із 28 серпня закрила кордони для іноземців через небезпеку поширення COVID-19, що «добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру», зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

«Ми з розумінням ставимося до запроваджених Угорщиною обмежень у контексті протидії пандемії коронавірусу й очікуємо на таку саму повагу з угорського боку до рішень уряду України», – додали у МЗС.
Категорія : Політика


Залишити Коментар