Новини по нашому
197 Переглядів
0 Рейтинг
101 рік мудрості та світла: в Іршаві привітали легендарну вчительку фізику з Великоднем
квітня
08
/ 2026
Автор: Максим Газда
Дата: 8 квітня 2026 року
В Іршавській громаді вшанували жінку-легенду, чиє життя охоплює ціле століття української історії. Колишня вчителька фізики Ксенія Йосипівна Цуцкова, яка нещодавно відзначила свій 101-й день народження, приймала почесних гостей напередодні Великодня.
Попри поважний вік, Ксенія Йосипівна залишається символом інтелігентності та незламності для всього міста.
Від Вінниччини до Іршави: шлях довжиною в століття
Ксенія Цуцкова народилася у місті Бар на Вінниччині, але свою долю назавжди пов’язала із Закарпаттям. Її педагогічний шлях розпочався в селі Дубрівка Ужгородського району, де вона зустріла своє кохання. Згодом професійна стежина привела її до Іршавської середньої школи (нині — ліцей №1), де вона виховувала покоління іршавців.
Життєвий та професійний рекорд:
Педагогічний стаж: Ксенія Йосипівна працювала до 65 років, навіть після виходу на пенсію допомагаючи рідній школі.
Родинне дерево: Разом із чоловіком (який прожив 91 рік) виховала двох дітей. Сьогодні у довгожительки 3 онуків та 6 правнуків.
Великодній візит: ікона, паска та щирі слова
Привітати іменинницю завітали міський голова Іршави Віктор Симканинець, голова райспоживспілки Сергій Лупак та очільник організації ветеранів Петро Король. Гості прийшли не з порожніми руками — подарували ікону, великодню паску та солодощі.
«Ваша праця вчителя — це тисячі засіяних зерен добра і знань, які сьогодні проростають у серцях ваших учнів. Ваш шлях у 101 рік викликає щире захоплення», — звернувся до довгожительки Віктор Симканинець.
Секрет довголіття — у любові до людей
Сьогодні пані Ксенія проживає з донькою Наталією, оточена турботою великої родини. Її життя — це живий підручник історії, де фізика переплітається з лірикою людських стосунків. Для Іршави вона — не просто мешканка, а духовний орієнтир, який доводить: світло знань дарує сили жити понад сто років.
Громада бажає Ксенії Йосипівні мирного неба та зустріти ще не один Великдень у колі вдячних вихованців та люблячих рідних.
Категорія : Новини по нашому
Схожі Новини
-
квітня 20 / 2020
-
березня 22 / 2021
-
вересня 29 / 2023
-
вересня 29 / 2023
