Новини по нашому 656 Переглядів 0 Рейтинг

На Закарпатті медики реанімували чоловіка із зупинкою серця

квітня 18 / 2024
Виклик на лінію «103» надійшов із селища Великий Березний Ужгородського району. У чоловіка 60-ти років були скарги на дуже сильний біль за грудиною. Історію його порятунку розповіли у Закарпатському ТЦМЕД.

«Пацієнт блідий, у холодному поті, скаржиться на сильний біль за грудиною, який віддає у руку, лопатку, шию та живіт. Діємо за протоколом, – розповідає лікар Олеся ГОЙЗАН. Допомагають фельдшер Василь КІНДРАТ та водій Василь ЛУЖИЦЬКИЙ. На кардіограмі – інфаркт. Стабілізуємо пацієнта, кладемо на ноші та транспортуємо до швидкої. В Ужгороді, в обласному кардіологічному диспансері нас вже чекають. На жаль, з’ясувалося, що біль у серці з’явився ще 11-12 годин тому. Відтак, майже втрачені «золоті години» терапевтичного вікна…».

Мокрою дощовою дорогою водій екстренки швидко, але акуратно та обережно транспортує пацієнта до медзакладу.

«Хворий під постійним моніторингом, дорогою намагається розмовляти. Аж раптом, на в’їзді в Ужгород, на об’їзній трасі, тиск падає до нуля, зупинка серця, – схвильовано згадує Олеся ГОЙЗАН. Кардіогенний шок, асистолія… Миттєво розпочинаємо серцево-легеневу реанімацію: непрямий масаж серця, мішок Амбу, адреналін. На 7-й хвилині реанімаційних заходів серцевий ритм відновлюється, хворий починає дихати самостійно. За кілька хвилин ми вже в приймальному відділенні кардіодиспансеру».

Зараз пацієнт після проведення стентування, знаходиться в стабільному стані в Закарпатському кардіодиспансері. Лікарі закладу кажуть, що чоловіка врятувало диво і професіоналізм медиків, адже тромб, що перекривав кровотік, був дуже великий. В майбутньому потрібно пройти ще одне оперативне втручання.

«103» нагадує небезпечні симптоми інфаркту за яких потрібно НЕГАЙНО телефонувати на 103:

дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною, що не зникає понад 15 хвилин після прийому ліків;
біль між лопатками;
відчуття болю у лівій руці, шиї та нижній щелепі;
задишка;
нудота, блювання;
запаморочення, слабкість.
холодний піт
відчуття тривоги
нерівномірне серцебиття
сильна слабкість
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар