Новини по нашому 1 639 Переглядів 0 Рейтинг

Птаха перенесла операцію успішно: на Закарпатті врятували безпомічного лелеку

вересня 16 / 2022

·
Врятовано лелеку
Цими днями до працівників НПП «Синевир» зателефонували мешканці с. Річка, які неподалік свого дворогосподарства знайшли травмованого птаха, а саме безпомічного лелеку, який потребував медичної допомоги. Начальник РЦБВ Ярослав Бундзяк разом з ветлікарем реабілітаційного центру Михайлом Маслейом зразу відреагували на повідомлення і прибули до помешкання заявника.
Побачивши незнайомих рятувальників, лелека навіть не вдавався до спроб втекти. Але, опинившись в руках, обурено видавав хриплі крики і навіть намагався клюватися. Як з’ясувалося лелека не міг літати і ставати на ноги.
Випустити птаха на вулицю, де його можуть розірвати собаки було б неправильно. Лелеку помістили до коробки з сіном і його наступна зупинка – притулок реабілітаційного центру, де на нього вже чекала медична допомога та відповідні процедури огляду. Там, крім лелек, живуть й інші птиці з дикої природи, які отримали травму або опинилися у подібній ситуації.
У ході проведеного обстеження, ветлікарем виявлено відкриту рану, де пошкоджено кістку стегна лівої ноги. Прийнято рішення про проведення остеосинтезу стегнової кістки. Птаха перенесла операцію успішно. Як зазначив ветлікар Михайло Васильович, що у його практиці подібних операцій раніше не проводилося, однак сподівається на позитивний результат.
Зараз лелека проходить відповідне лікування спеціальними медикаментами і наразі його стан покращився.
Загалом, порятунок птахів і звірів в роботі працівників реабілітаційного центру НПП «Синевир» – поширений випадок.

Національний природний парк "Синевир"
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар