Новини по нашому 3 344 Переглядів 2 Рейтинг

"Плазун звис на плечі": на Закарпатті водойма переповнена зміями

липня 31 / 2022


Мова іде про одну із водойм на Перечинщині. На зміїний розплідник у річці в околицях Зарічева скаржаться місцеві жителі.

За словами людей, за останній період змій у місцевій водоймі дуже багато і через це жителі навіть бояться купатись у річці. Кажуть, гади можуть запросто обкрутитись навколо охочого тут поплавати.

-Цьогоріч біля водойми було не так багато людей. Через спеку вода дуже впала, у багатьох місцях нині стирчать голі камені. Найбільша вода на кар'єрі, та там не всі мають сміливість плавати, - відзначає пані Олена.

- Зазвичай, ми із подругами купаємось, де невелика вода. Нам достатньо, аби кістя намочити, - каже 60-річна співрозмовниця та пригадує не надто веселу історію під час попередніх купань:

- Обожнюю плавати із дитинства, але не зараз і в такій річці. Про те, що вона зараз кишить плазунами, не могла і повірити, адже раніше тут плавало багато риби, вода була чиста й глибока. Сьогодні ж маємо те, вочевидь, на що заслужили - гади і нехарь, як у потоках, уздовж берегів, так і в річках, - відзначає із сумом Олена.

- Я довго не вірила в те, що багато з місцевих не йдуть купатись до річки, бо мовляв вода кишить плазунами. Та от недавно переконалась у цьому,- наголошує пані Олена.

-То було у вихідний день. Ми із подругою Оксаною та ще із моїми двома племінницями, які прийшли в гості на літні канікули, вирішили піти до Ужа покупатись. Погода була хороша та сонячна й ми відправились до водойми. Йшли не так плавати, як замочитись, - каже Олена. - Знайшли добре місце,
яке ми назвали "джакузі", "гами" по нашому. Кілька разів занурилися у воду, релаксували. Ці "процедури" сподобалися й моїм племіницям 12 та 14 років, - додає співрозмовниця. - Фест припікало тоді, ми досить довго не йшли із води, ну а дітей взагалі не можна було звідти витягти.

Раз дитина вилазить з води, а на плечі у неї змія висить. Я була в шоці, але не злякалась й миттєво зняла гада з плеча дитини та кинула куди подалі від себе, - констатує Олена. - В той не кричала, аби не злякати племінниці, Богу дякувати, вона не встигла й збагнути, що я знімаю з її плеча. Я їй сказала, що то галузка там приліпилась. Хоч яка тот галузка отак могла звиснути, бачила я добре, - каже Олена. - Імовірно то був вуж, не встигла розгледіти, плазун був чорного кольору. Оксана, моя подруга, теж добре бачила цю картину. Опісля того інциденту ми не надто купаємось в річці. Хто його знає, які плазуни там можуть плавати. Та досить і того, що ми побачили того разу,- додає жінка.

Голос Карпат
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар