Новини по нашому 953 Переглядів 1 Рейтинг

На Рахівщині збирають молоді пагони ялинки для лікування

травня 20 / 2022

Ялина – одне з найбільш поширених і улюблених на Рахівщині хвойних дерев. Ялина не тільки красива, але і корисна для здоров’я, і про це добре знають місцеві жителі. Ця рослина має безліч цілющих властивостей.


Молоді пагони на ялинах з’являються навесні. Нова хвоя – це короткі відростки світло зеленого кольору, що не встигли сформуватися в колючі голки. Молоді верхівки гілок заготовляють у травні.

Читайте також:
[url=https://transkarpatia.net/administrator.php?mod=editnews&action=editnews&id=156895]На Рахівщині натрапили на сатанинський гриб[/url]

Пані Олена розповіла нам цікаві речі про властивості ялинок:

– Колись давно придбали собі фазенду, ми посадили малесеньку ялинку. Ми за нею доглядали, берегли, щоб ніхто не вкрав та не зламав. За те вона тепер щороку дарує нам ліки, молоді пагони – відростки. Хочу сказати зо не на всіх ялинках такі відростки є. У нас є ще три ялиночки, але вони не дають такі відростки, та мова не про це.

Отже, молоді пагони ялинок, ми застосовуємо для лікування бронхіальної астми та при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів. Відколи почався був цей коронавірус, то про цей лік здогадалися всі на Рахівщині. Та це просто гріх, не використовувати таке лікування.

Я зазвичай роблю сироп. Для сиропу збираю молоді бруньки ялини – вони такі м’якенькі, зелененькі голочки…


Складаю в слоїк, засипаю цукром в пропорції 1:1,ставлю на вікно на сонце. За кілька днів бруньки пускають сік, ще за день-два соку буде ще більше, він розчинить цукор і утвориться сироп – на це йде до 10 днів, від моменту засипання цукром. В цей момент є “технологічне розгалуження” – як тільки цукор розчиниться – сироп можна злити в пляшечку і поставити в холодильник, але ми зазвичай тримаємо далі, щоб сироп збродив, і аж тоді переціджуємо і розливаємо в пляшечки, – розповіла Олена.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар