Новини по нашому 1 657 Переглядів 0 Рейтинг

На Закарпатті із небезпечною піротехнікою діти приходять до школи

грудня 20 / 2020
Петарди зривають під час перерв на шкільному подвір’ї, кидаючи їх під ноги своїм одноліткам. На зауваження вчителів та дорослих діти не реагують.

Не винятком щодо цього є і Перечинщина. За словами населення, торгашів піротехнікою та ще й без ліцензій можна зустріти майже на кожній вулиці. У той же час продавці піротехніки без відповідного дозволу на продаж товару, діють таємно, боячись не поплатитися штрафом.

До слова, журналісту видання «Голос Карпат» цими днями довелось стати свідком жахливої ситуації біля одного із освітніх закладів Тур’я-Реметівської ОТГ, де двоє старшокласників очікували малечу, аби кинути їм під ноги петарду. На зауваження любителі піротехніки не зреагували, а на запитання, де купили петарди, відповіли, що в одному із центральних магазинів, де торгують канцелярією та іншими шкільними речами. Сам магазин, як виявляється, розташований у кількох метрах від школи, то ж вистачає й перерви, аби діти змогли піти і купити «товар» для забав.

Згідно із вимогами, продаж побутових піротехнічних виробів здійснюється за наявності інструкції із застосування (експлуатації), розташованій на пакуванні. В інструкції українською мовою мають бути вказані спосіб застосування виробу, попередження про небезпеку, відомості про виробника, ідентифікаційні ознаки виробу, термін придатності, дату виготовлення. Побутові піротехнічні вироби іноземного виробництва заборонено для реалізації населенню через торгівельну мережу без сертифікаційних випробовувань на відповідність вимогам безпеки. До того ж заборонено продавати петарди та інші піротехнічну продукцію неповнолітнім особам. Також забороняється:

– використовувати побутові піротехнічні вироби, які створюють ефекти на висоті або шумові ефекти, ближче 100 м від лікарень, церков, шкіл і житлових будинків;

– кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон та балконів, запускати феєрверки з дахів домів та інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;

– використання побутових піротехнічних виробів особами, які перебувають в нетверезому стані.

У більшості випадків після запалювання піротехніки в дію, той хто запускає її, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань (10-15м.)

Про безпеку дітей, у першу чергу мають дбати батьки та роз’яснювати їм інформацію про небезпеку піротехнічних забав.

І я би там не було, а перших порушників – торгашів піротехніки на Закарпатті уже штрафують. До слова, як уже повідомлялось виданням, на Іршавщині притягнули до адміністративної відповідальності продавчиню за реалізацію дітям петард та салютів. У жінки вилучили біля 1000 петард та салютниць на продаж яких у продав чині не було документів.

Статтею 1956 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачена відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Це тягне за собою накладення штрафу від 595 до 1 020 грн.

Усі правила щодо продажу й застосування піротехніки, правді бути, написані кров’ю. Однак любителям таких «іграшок» та бажаючим їх продати, навіть малечі, закон не писаний. А от наслідки піротехнічних забав пам’ятаються довго, як от на Іршавщині та в Ясіня, де п’ять років тому від вибуху петарди двом хлопцям-підліткам відірвало пальці рук.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар