Новини по нашому
1 864 Переглядів
0 Рейтинг
Рахівщина всипалась опеньками (фото)
жовтня
13
/ 2020
![Рахівщина всипалась опеньками (фото)](/uploads/posts/2020-10/1602563685_220px-honey_fungus_in_basket_2018_g1.jpg)
Збирають опеньки, або як ще кадуть підпеньки, у вересні — листопаді. Це добрий їстівний гриб. Використовують після 20-хвилинного відварювання (відвар злити). Смажать, сушать, маринують, засолюють.
Розміри і забарвлення гриба дуже мінливі, тому, збираючи його, треба звертати увагу на колір пластинок, щоб помилково не взяти отруйний сірчано-жовтий несправжній опеньок.
Необхідно враховувати, що в опеньку містяться речовини (природа їх ще не встановлена), які при частому вживанні цього гриба можуть викликати більш-менш тяжке захворювання. В Україні реєструвалися випадки отруєння недостатньо відвареним опеньком при вживанні його протягом декількох днів. Причиною може бути отрута, присутня у грибі в незначній кількості, яка може накопичуватися в печінці й викликати захворювання при досягненні критичної кількості.
Категорія : Новини по нашому
Схожі Новини
-
липня 09 / 2020
-
червня 17 / 2020