Новини по нашому 1 619 Переглядів 0 Рейтинг

Наприкінці літа в Рахові запрацює Музей гуцульської бриндзі

серпня 10 / 2020
Наприкінці літа в Рахові запрацює Музей гуцульської бриндзі
Наприкінці серпня у Рахові відкриється перший в Україні Музей гуцульської бриндзі. Модерний, технологічний, культурно-освітній, смачний простір, який популяризуватиме бриндзю і саму Рахівщину.
10 серпня, 9:00
Музей гуцульської бриндзі буде облаштований вдома в Ольги Шкуро (засновниці музею й учасниці Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів), інформує видання Varosh.

«Нам важливо, аби цей музей був “ланцюжком” між розповідями про бриндзю і мандрівками на полонину до господарств, де її виготовляють. Це буде сучасний інтерактивний музей» - зазначає пані Ольга.

Тут будуть VR-окуляри для перегляду роликів, листівки з доповненою реальністю… Уже придбані екран, проектор, ноутбук. Інтер’єр виконаний у народному стилі, в ньому багато дерев’яної фактури. Встановлені бочки-бербениці, створений куточок-бутафорія, де показаний процес створення сиру.

На території є двір-оранжерея з альтанкою, гойдалкою – цей простір стане частиною музею. Тут художниця малює повітрулю, будуть облаштовані стенди про виробників гуцульської овечої бриндзі. А ще Ольга Шкуро замовила портативний мангал, аби проводити майстер-класи з приготування кулеші на вогні. У теплу пору року дегустації бриндзі відбуватимуться в альтанці, а з похолоданням частуватимуть у закритому приміщенні.

«Це буде і просвітницький музей: запланована співпраця з освітніми закладами Рахівщини та всієї України, зі студентами факультетів туризму, які приїздять на практику, хочемо заходи зі школярами, конкурси, вікторини, сюрпризи. Будемо популяризувати музей».
Наразі триває ремонт, пані Ольга з чоловіком квапляться, аби якомога швидше оснастити музей. Водночас виготовляється цифровий контент: три відео для VR-окулярів, три сюжети доповненої реальності для листівок, матеріали для ютуб-каналу музею.

Відкриття музею планується наприкінці серпня. Презентація буде творчою, урочистою, веселою, під музику трембіти.
Категорія : Новини по нашому


Залишити Коментар