Новини по нашому 707 Переглядів 1 Рейтинг

Історія рахівчанки Каріни, яка набрала максимум на ЗНО, про свій шлях до успіху

серпня 01 / 2020
Випускниця із Великого Бичкова набрала на ЗНО 200 з історії, 199,5 з української мови та 195 — з англійської


На тлі останніх не надто оптимістичних новин з фронтів боротьби з російським окупантом та коронавірусом, світлим промінчиком надії засяяли повідомлення про освітні успіхи нашої юні, котра блискуче справилася з випробуваннями ЗНО. У числі талановитих і старанних цьогорічних випускників, які набрали максимальну кількість балів, є і закарпатські школярі. До їхнього числа належить Каріна Кузьмик з робітничого селища Великий Бичків Рахівського району. Дівчина засвідчила свої відмінні знання з історії — набравши 200 балів. Результати ЗНО з української мови склали 199.5 та англійської мови 195 балів.
Історія рахівчанки Каріни, яка набрала максимум на ЗНО, про свій шлях до успіху

Юне дарування народилося і зростало в патріотичній родині сучасної української інтелігенції. Батько — корінний житель селища Йосип Кузьмик, випускник університету «Львівська політехніка», працює інженером на місцевому меблевому підприємстві ВГСМ. Його колеги розповідають, що він відмінно розбирається у тонкощах механіки та електроніки сучасного підприємства. Мама Кароліна — фельдшер швидкої допомоги місцевої лікарні. Окрім доньки Каріни в родині є ще син Назар, який також на відмінно закінчив другий клас і з його майбутнім батьки теж пов’язують великі сподівання.

Неабиякий інтерес доньки до навчання батьки зауважили ще у ранньому віці і повели Каріну до першого класу Великобичківської ЗОШ №2 у п’ятирічному віці. Вроджений талант дівчини і старання першої вчительки Люби Василівни Митрик заклали міцні підмурки для успішного оволодівання знаннями. Тут Каріна відмінно навчалася до восьмого класу, брала участь та перемагала у районних та обласних конкурсах ім. П. Яцика, Т. Шевченка, шкільних олімпіадах з української мови. За ці перемоги Каріна та її батьки завдячують учителькам Великобичківської ЗОШ №2 Лілі Олексіївні Ільчук та Галині Методіївні Шишвак.


ФОТО З АРХІВУ РОДИНИ КУЗЬМИК

«По закінченні восьмого класу департамент освіти Закарпатської ОДА запросив Каріну на навчання до Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів та забезпеченням повного пансіону і закріпленням профільних педагогів, які займаються з талановитими дітьми, — розповідає Йосип Кузьмик. — Нам було важко відпускати доньку у такому віці настільки далеко від себе. Але ми розуміли, що у цій школі вона матиме кращі умови для розвитку своїх неординарних здібностей. Тут вона вчилася упродовж трьох років — в 9—11 класах аж до впровадження карантину».

Навчаючись в Ужгороді, Каріна кілька разів перемагала на обласних олімпіадах, до участі у яких її готували досвідчені педагоги школи-інтернату Оксана Василівна Молнар та Людмила Геннадіївна Шульженко. За її словами, якнайкращі враження залишилися від участі у всеукраїнській олімпіаді 2019 року яка проходила у Кропивницькому. Там вона посіла друге місце, поступившись переможниці всього однією десятою бала. За високий результат Каріна Кузьмик отримала президентську стипендію, яку витрачала на придбання книг та різних смаколиків.

Більш ніж успішно складене ЗНО у прямому сенсі відчиняє сьогодні Каріні двері до престижних вітчизняних вишів. Цікавлюся, куди вона має намір вступати і який фах обиратиме. «Хочу вивчати іноземні мови і працювати вчителем та перекладачем», — каже Каріна. А от до якого саме вишу вступати — остаточної відповіді ані вона, ані її батьки наразі не мають. Поки розглядають два варіанти — Ужгородський та Львівський національні університети. УжНУ підкуповує тим, що дівчина уже знайома з ним завдяки участі у «днях відкритих дверей», має нагороди і персональне запрошення від ректора Володимира Смоланки, та й розташований він ближче до батьківського дому. Батько, чиї студентські роки минули у місті-легенді Львові з його освітніми і культурними національними традиціями, більше тяжіє до Франкового вишу… Яке б рішення родина Кузьмиків не ухвалила — побажаємо їхній талановитій доньці успішної реалізації своєї мрії!

Тим часом директор меблевого підприємства ВГСМ, депутат обласної ради Ірина МАЦЕПУРА, на якому працює батько обдарованої дівчини, каже, що їхній колектив фінансово підтримує дітей своїх працівників, які здають ЗНО з високими балами, оскільки переконана, що освіта є основою життя людини і суспільства.
«Лише освічені люди можуть генерувати думки, які рухають країну вперед. А база доброї освіти — це дошкільне виховання, якісне навчання в школі, тому всюди, де я працювала, на підприємствах обов`язково були освітні програми, — каже Ірина Мацепура. — У Великому Бичкові і навколишніх селах ми підтримуємо дитячі садочки, школи, бібліотеки. Дошкільнятам дістаються різні розвивальні ігри, конструктори, книги. Зараз ми закупили для усіх садочків Великобичківської громади щойно видану книгу Ольги Тимофеєвої «Скарби рідного краю», у якій викладено досвід дошкільної освіти Закарпатської області. Для садочку села Росішка ми зробили тематичні меблі у вигляді фортеці. Для шкіл і бібліотек, а в навколишніх селах їх є 15, постійно закуповуємо нові книги з «Бібліотеки газети «День», поповнюємо шкільні і сільські бібліотеки новинками літератури, передплачуємо газету «День», професійні видання. Підприємство допомагає школам з придбанням меблів, опаленням, проведенням ремонтів. Для підтримки обдарованих дітей наших працівників ми виплачуємо премію від 10 тисяч гривень кожному учневі за успішно здане ЗНО з результатом від 180 балів і вище, Якщо дитина і батьки хочуть високих досягнень, то така сума є доволі адекватною, щоб оплатити додаткове навчання. На жаль, у нас мало сподівань, що ці діти, здобувши вищу освіту, колись повернуться в рідне селище. Але в тому, що вони будуть достойними фахівцями — не сумніваємося і зичимо їм щасливої долі»!

ДО РЕЧІ

31 липня в Ужгороді на площі Народній відбудеться вручення золотих і срібних медалей випускникам закладів загальної середньої освіти міста 2019/2020 навчального року. В урочистостях з цієї нагоди візьме участь голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров, а серед нагороджених буде і наша героїня.
Категорія : Новини по нашому


Loading...
загрузка...Залишити Коментар