Пожежа на Ужгородщині: через несправний обігрівач 5-річний хлопчик отруїлася чадним газом

лютого 28 / 2026


Пожежа на Ужгородщині, що виникла в житловому будинку села Сіль Костринської громади, ледь не призвела до трагедії з дитиною. Сьогодні пообіді до Служби порятунку надійшло повідомлення про задимлення в оселі, де на той момент перебував 5-річний син власниці.

Мати дитини на кілька хвилин вийшла до крамниці, а повернувшись, виявила приміщення, заповнене густим димом. Жінка негайно вивела сина на вулицю та покликала на допомогу сусіда — Віталія Грунянського, який працює водієм у 8-й державній пожежно-рятувальній частині.

Завдяки професійним діям рятувальника, який у вільний від роботи час організував гасіння до приїзду колег, вогонь не знищив усю будівлю. Протягом пів години бійці ДСНС повністю ліквідували займання на площі 15 кв. м.

Головні факти про надзвичайну подію:
Причина займання: за попередніми даними, сталося коротке замикання електрообігрівача.

Наслідки для здоров'я: дитину госпіталізували до лікарні з ознаками отруєння чадним газом.

Локалізація: тління меблів біля обігрівача спричинило сильне задимлення всієї площі будинку.

Фахівці ДСНС вкотре нагадують, що навіть короткочасна відсутність дорослих поруч із працюючими електроприладами може бути фатальною. Чадний газ не має запаху, тому людина, а тим паче дитина, може втратити свідомість за лічені хвилини.

Як уникнути пожежі при використанні обігрівачів:
Не залишайте ввімкнені прилади без нагляду, особливо вночі або йдучи з дому.

Дотримуйтесь дистанції мінімум 1 метр між обігрівачем та шторами, диванами чи іншими речами.

Регулярно перевіряйте цілісність ізоляції дротів та справність розеток.

Не використовуйте саморобні або пошкоджені пристрої для обігріву оселі.

Бережіть себе та своїх рідних, дотримуючись базових правил пожежної безпеки в опалювальний сезон.

Автор: Максим Газда
Дата: 28 лютого 2026 року
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар