2 роки не був на свіжому повітрі: на Закарпатті соццентр утримував пенсіонера проти волі

квітня 23 / 2024
На Закарпатті в стаціонарному відділенні територіального центру соцобслуговування міста Берегове невідомі відібрали майно у самотнього 72-річного чоловіка.

У закладі пенсіонера утримували кілька років, повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
За словами чоловіка, в грудні 2020 року його помістили в стаціонарне відділення центру, де утримували проти волі.

До березня 2023 року у підопічного забирали пенсію, втім він не підписував будь-яких заяв щодо залишення або передачі виплат комусь іншому.
Кілька разів пенсіонер намагався втекти із закладу.

"Персонал ловив чоловіка й відібрав засоби пересування. У зв’язку з цим людина понад два роки не була на свіжому повітрі.

На вимогу підопічного звернутися до правоохоронних органів ніхто також не реагував. Ба більше, заклад протягом цього часу перевірявся Національною соціальною сервісною службою України", – повідомляють в офісі омбудсмена.

Під час чергової спроби чоловіка втекти із закладу, його спіймали соціальні працівники, втім йому вдалося викликати поліцію


Коли на місце прибули правоохоронці, чоловік розповів їм про незаконне утримання, однак, за його словами, реакції не було.

У результаті перевірки реєстру нерухомого майна в офісі омбудсмена встановили, що в січні 2024 року майно чоловіка перейшло до іншої людини згідно з договором дарування.

"Документи засвідчив приватний нотаріус, однак пенсіонер стверджував, що жодних документів не підписував, а людина, на яку переписали його майно, – йому невідома.
Речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк у коментарі для "УП. Життя" повідомила, що у березні до відомства надійшло звернення від представника омбудсмена, після чого у правоохоронці розпочали кримінальну справу за фактом шахрайства (ч. 3 ст. 190 ККУ).

"Відтоді у межах кримінального провадження вдалося провести ряд слідчих дій. Також накладено арешт на будинок чоловіка, аби жодні особи не могли розпоряджатися ним, поки триває слідство", – розповіла Катерина Хижняк.

За її словами, наразі триває процес збору необхідних доказів, а також перевіряється інформація щодо законності поміщення чоловіка до відділення центру.

"Щодо можливого факту бездіяльності правоохоронців раніше – наразі про такий вчинок нам не відомо. Спільно з поліцією ця інформація перевіряється", – додала речниця.

За даними офісу омбудсмена, протягом 2022-2023 років і січень 2024 року у двох спецвідділеннях центру померли 30 підопічних.
Українська правда
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар