Знання оточуючих, швидкість "екстренки" та професіоналізм лікарів врятували від наслідків інсульта жителя Рахівщини

жовтня 07 / 2022

«Час рятує життя» - цей вислів, як ніхто інший, розуміють працівники «екстренки». Останній випадок – тому підтвердження.
‼️ Вчора, 6 жовтня, близько 18.00 на лінію «103» надійшов виклик із села Верхнє Водяне з Рахівщини. 76-річний чоловік знепритомнів, впав на вулиці, у нього ознаки інсульту. За лічені хвилини бригада «швидкої» (фельдшер Вікторія САС-ДУМЕН та водій Іван ВАРГА) вже була на місці і надавала допомогу пацієнту. Побачивши у хворого ознаки інсульту, в т.ч. правобічний геміпарезу, фельдшер одразу повідомила відділення ЕМД Рахівської районної лікарні про те, що везе пацієнта з інсультом і оперативно провела всі необхідні маніпуляції. Фельдшер пояснила :
«За мої сім років роботи фельдшером на ЕМД це вперше, коли оточуючи так блискавично викликали швидку і одразу ж повідомили про можливий інсульт. Саме такі дії при перших ознаках ішемічного інсульту дозволяють провести пацієнту рятівну процедуру тромболізису. Час є головною складовою в успішності проведення цієї процедури. При інсульті через нестачу кисню ділянка мозку починає відмирати. Це відбувається протягом перших декількох годин від початку інсульту, функція частини тіла, за яку відповідала та ділянка, порушується. Однак, у перші 4,5 години з моменту по­яви перших ознак інсульту частину мозку, якій загрожує відмирання, можна врятувати, якщо відновити кровоплин по ураженій судині. Лікування інсульту ефективне саме в цей проміжок часу. Чим раніше надано допомогу в стаціонарі, тим більше шансів на успішне лікування і від­новлен­ня. Якщо цього не зробити, наслід­ки можуть бути трагічними, при­з­вести до інвалідності й навіть смерті» ,
Як розповів медичний директор Рахівської районної лікарні Віталій БУРИШИН – це перший випадок проведення тромболізису в їх медичному закладі.
«Надзвичайно оперативно і професійно спрацювали наші колеги зі «швидкої». Коли пацієнта довезли до лікарні, то вже приймальному відділені все було готово до обстеження хворого та процедури тромболізису. Наші фахівці провели всі необхідні процедури, відтак, і невідкладну терапію - тромболізис. І вже під час безпосереднього введення медпрепарату, що розчинає тромби, ознаки інсульту почали зникати буквально на очах. Наразі стан пацієнта стабільний».
‼️103 нагадує:
☝‼Інсульт вимагає НЕВІДКЛАДНОГО🚑 медичного втручання. Людина з ознаками інсульту, яка отримує допомогу лікарів упродовж перших 3-4 годин, має більше шансів повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків. При підозрюєте, що у вас чи у когось іншого інсульт, НЕГАЙНО зателефонуйте☎️ 103.
❓Як розпізнати інсульт 👇👇
🔰оніміння або слабкість м’язів, частіше з одного боку тіла;
🔰проблема з розумінням мови чи мовленням, плутанина в словах;
🔰порушення зору в одному або обох очах, двоїння;
🔰проблеми з ходою, запаморочення, втрата рівноваги чи координації;
🔰сильний головний біль без причин
☝Також інсульт може проявлятися сонливістю, блювотою, нудотою. Такі ознаки можуть тривати лише кілька хвилин, потім зникати. Подібні короткотривалі сигнали відомі як транзиторні ішемічні атаки. Більшість людей ігнорує їх, адже вони швидко минають. Проте, вони сигналізують про важкий стан, який треба негайно лікувати. Звертайте на них увагу!
У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ Є 9 ЛІКАРЕНЬ, ЯКІ МАЮТЬ ДОГОВІР З НСЗУ НА ЛІКУВАННЯ ІНСУЛЬТУ .
Три в УЖГОРОДІ:
🔸 Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології.
🔸 Центральна міська клінічна лікарня.
🔸 Ужгородська районна клінічна лікарня
А також :
🔸 Мукачівська центральна районна лікарня;
🔸 Берегівська лікарня імені Бертолона Ліннера;
🔸 Виноградівська районна лікарня;
🔸 Хустська центральна лікарня імені Остапа Віцинського;
🔸 Тячівська районна лікарня;
🔸 Рахівська районна лікарня.
Категорія : Надзвичайне


Залишити Коментар