Відтепер ПЛР-тест робитимуть усім, хто має ознаки респіраторного захворювання. Безкоштовно

січня 18 / 2021
Закарпатський обласний центр громадського здоров’я інформує, що відтепер ПЛР-тест будуть робити усім, хто має ознаки респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі чи ні. В сімейних амбулаторіях (адреси – за лінком та на дашборді) запрацюють пункти забору біоматеріалів.

Для холодної пори року грип і ГРВІ звичне сезонне явище, яке зараз ще й протікає на тлі пандемії COVID-19.

Ці хвороби складно розрізнити лише за симптомами — гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, ГРВІ і для COVID-19. Проте діагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Тому сімейний лікар направить вас на безкоштовне тестування на COVID-19. Згідно зі змінами до Наказу МОЗ № 722, обов’язкове лабораторне обстеження проводиться особам:

з підозрою на COVID-19;
з ознаками інших ГРВІ;
з ознаками пневмонії;
контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.
Лабораторні центри наразі мають достатньо потужності для швидкого опрацювання зразків та оперативної видачі результатів.

Також сімейні лікарі проводитмуть СКРИНІНГОВЕ ОБСТЕЖЕННЯ. А саме –тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:

людям з підозрою на COVID-19,
людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.
https://youtu.be/odgdlShv2dg
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар