Обережно, бурульки! Мукачівців застерігають від льодової небезпеки (фото)

січня 18 / 2021
Обережно, бурульки! Мукачівців застерігають від льодової небезпеки (фото)
Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих.

Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, а що висіти їй набридло, абсолютно неможливо.

У Мукачеві на дахах можна побачити величезні бурульки, які можуть травмувати людину і місця падіння яких нічим не огороджені.

Щорічно Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.
Перед виходом із будинку:

Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження — небезпечні для здоров’я.
Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю.

Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами. Пам’ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
При порушенні рівноваги — швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
Не тримайте руки в кишенях — це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті крижаним нальотом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини та падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо і до загибелі.
Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало. У стані сп’яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
Якщо ви впали та через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини — терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
Тримайтеся трохи далі від будинків — ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки. Найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...Залишити Коментар