Через сильні дощові зливи на Закарпатті знищено чимало врожаю

червня 29 / 2020
Через сильні дощові зливи на Закарпатті знищено чимало врожаю
Внаслідок утримання похмурої дощової погоди уповільнювалося достигання плодово-ягідних культур, вони загнивають та розтріскуються.

Не сприяли умови й винограду, який перебував у фазі цвітіння й не міг нормально запліднюватися. Про це розповів начальник Закарпатського ЦГМ Василь Манівчук, підсумовуючи метеоумови другої декади червня.

За його словами, опади в період наливання та достигання озимих зернових уповільнювали надходження до них пластичних речовин, що знизить урожай. Ґрунт був перезволожений, спостерігалися застої води на полях. Дощі також перешкоджали підгортанню картоплі, розпушуванню міжрядь просапних культур, обробітку від хвороб та шкідників тощо.

“У краї й надалі спостерігався недобір ефективного тепла, й тільки на Берегівщині його сума виявилася вищою за багаторічні показники. Запаси продуктивної вологи в землі переважно були надмірними. А ґрунтові води в порівнянні з середніми багаторічними показниками за такий період червня розташувалися вище на 75 см у Міжгір’ї та на 101 см – у Н. Студеному”, інформує В. Манівчук.
Категорія : Надзвичайне


Loading...
загрузка...