Гарячі Новини
1 440 Переглядів
0 Рейтинг
COVID набирає обертів: у МОЗ терміново попередили українців – захворіли вже десятки тисяч
січня
30
/ 2025
Давній довоєнний “ворог” українців знову вийшов на “полювання” – а тому кожному потрібно максимально берегти себе та своїх близьких.
В останні тижні в Україні спостерігається зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип та COVID-19.
Сезонні епідемії традиційно активізуються в зимовий період, коли ослаблений імунітет та погодні умови сприяють поширенню вірусів.
За даними епідеміологічного моніторингу, з 20 до 26 січня цими захворюваннями заразилося 121 114 осіб, з яких 67 722 – діти.
Зростання захворюваності призвело до збільшення кількості госпіталізацій. У стаціонарних медичних закладах опинилися 1478 дорослих і 2022 дитини, що вказує на складний перебіг хвороби у частини пацієнтів. На жаль, зареєстровано сім летальних випадків: п’ять смертей були викликані ускладненнями грипу, і три летальні випадки сталися на тлі ускладнень COVID-19. Найбільш напружена епідеміологічна ситуація склалася у Тернопільській та Чернівецькій областях, де відмічено невелике перевищення епідемічного порогу. В інших регіонах показники захворюваності поки що залишаються в допустимих межах сезонної епідемії.
Вірус грипу лабораторно підтверджено у 22 регіонах країни, що свідчить про його активне поширення.
Загальна кількість хворих на ГРВІ, грип і COVID-19 в Україні склала 1 940 828 осіб. З них лабораторно підтверджені випадки коронавірусної інфекції – 16 380. Летальні результати за цей період досягли 81 випадку: 7 смертей були викликані ускладненнями грипу, і 74 випадки пов’язані з COVID-19.
Як захиститись від вірусних інфекцій?
Найбільш ефективним способом профілактики тяжкого перебігу грипу та COVID-19 залишається вакцинація. Імунізація дозволяє знизити ризик зараження, а у разі інфікування – полегшити перебіг хвороби та запобігти небезпечним ускладненням.
Щеплення COVID-19 доступне безкоштовно в усіх регіонах України. Вакцинуватися можна у пунктах щеплення при медичних закладах після консультації із сімейним лікарем. Вакцинація від грипу рекомендується протягом усього епідемічного сезону. Щеплення можна зробити у приватних клініках або придбати вакцину французького чи корейського виробництва в аптеках.
Як відрізнити грип від COVID-19?
Хоча обидва захворювання є вірусними та вражають дихальну систему, вони мають різну течію.
Грип починається різко, із раптового підвищення температури до 38–40°C. Симптоми інтоксикації (озноб, ломота в тілі, головний біль) виявляються у перші години захворювання. Кашель, нежить, закладеність носа та інші респіраторні прояви з’являються пізніше.
COVID-19, навпаки, стартує з легких респіраторних симптомів – нежиті, кашлю, болю в горлі. Підвищення температури може виникнути через 1-2 дні після перших ознак хвороби. У деяких випадках COVID-19 супроводжується втратою смаку та нюху. Рекомендації при захворюванні Якщо у вас з’явилися симптоми ГРВІ, грипу або COVID-19: Зверніться до сімейного лікаря – самолікування може бути небезпечним. Залишайтеся вдома – це дозволить уникнути поширення вірусу серед колег, друзів та членів сім’ї. Дотримуйтесь запобіжних заходів – використовуйте індивідуальний посуд, частіше мийте руки, провітрюйте приміщення. Контролюйте свій стан – при погіршенні самопочуття (утрудненому диханні, тривалій лихоманці) негайно викликайте лікаря.
Категорія : Гарячі Новини
Схожі Новини
-
жовтня 01 / 2020
-
січня 10 / 2025
-
квітня 02 / 2021
-
жовтня 01 / 2023