Гарячі Новини
6 309 Переглядів
3 Рейтинг
На Рахівщині зустрічається найдовша змія України
липня
25
/ 2024
Полоз – символ медицини🐍
У Карпатах зустрічається найдовша змія України – полоз ескулапів або полоз лісовий. Загальна його довжина сягає 2️⃣2️⃣5️⃣ см.
🔰Українська назва цієї неотруйної змії пов’язана із давньогрецьким богом лікування Есклепієм. Ці плазуни часто ховалися у храмах, присвячених цьому богові, і тому почали асоціюватися з ним. Зображення ескулапового полоза, обвитого навколо посоху, є поширеним символом сучасної медицини та фармакології.
🔰В Україні ареал полоза охоплює Карпати, Закарпаття та південний-захід України. Змія потерпає від переслідування та знищення людиною, через помилкову думку, що чим більші її розміри, тим більшу небезпеку вона становить, однак це зовсім не так.
📕Внесений до Червоної книги України (2009). Охороняється в Карпатському біосферному заповіднику та в ряді інших природоохоронних організацій. Водиться також в Іспанії, центральній та південній Європі, Молдові, в Малії Азії та на Кавказі.
Характеристики плазуна.
🔷Голова маленька, кінчик морди закруглений, зіниці очей – темні та круглі.
🔷Спина у полоза оливково-бурого, жовтувато-кремового, яскраво-коричневого або сіро-коричневого забарвлення. Деякі лусочки мають білі краї, що створює тонкий сітчастий малюнок на тілі.
🔷Черево – перламутрово-біле, або сіре, у самок часто яєчно-жовте з темними плямами, які іноді зливаються, тоді черево стає чорним.
🏠Де живе полоз?
✔️у передгірних букових та, рідше, хвойних лісах;
✔️у мішаних широколистяних лісах з вічнозеленим підліском;
✔️у грабових лісах;
✔️на лісових галявинах та вологих луках;
✔️у розріджених чагарникових заростях;
✔️на схилах заліснених ущелин.
Зустрічається до висоти 9️⃣0️⃣0️⃣ м н.р.м.
Улюблені його схованки;
🔺нори ссавців,
🔺дупла дерев,
🔺купи хмизу,
🔺гнилі пні,
🔺тріщини у скелях,
🔺порожнечі під камінням.
🍽Харчується мишоподібними гризунами, землерийками, птахами, їх пташенятами та яйцями.
🪺Полоз лісовий – яйцекладна змія. Парування відбувається в травні-червні. Інколи їх можна побачити на деревах.🌳 Самиця у липні відкладає 4-10 яєць. Молоді полози з'являються у вересні-жовтні.
❄️️Зимує з жовтня-грудня по квітень-травень.
❗️Не вбивайте полозів! Вони дуже корисні тварини, адже регулюють чисельність шкідливих гризунів. І не завдають людині жодної школи.
Національні парки України / wownature.in.ua
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Категорія : Гарячі Новини
Схожі Новини
-
червня 17 / 2020
-
травня 11 / 2020
-
серпня 02 / 2020
-
серпня 14 / 2021