Італійська компанія цікавиться можливістю будівництва на Закарпатті сміттєпереробних заводів

лютого 27 / 2024


Голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай та в.о. голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький зустрілися сьогодні з керівництвом італійської компанії «Gesenu Ambiente Group», що спеціалізується на переробці сміття та має досвід роботи у цій галузі понад 40 років. Наразі у складі компанії працює 14 підприємств в різних напрямках (забір сміття, сортування, переробка, вироблення енергії, проектування та будівництво заводів).
👉 Під час зустрічі говорили про будівництво на території Закарпаття заводів зі збору та переробки твердих побутових відходів. Зокрема, мова йшла про технологію збору, сортування, логістику довозу відходів, економічну складову роботи сміттєпереробних підприємств та дотримання екологічних вимог ЄС щодо переробки сміття.
☝️🇺🇦 Проблема поводження з твердими побутовими відходами та збереження екології для Закарпаття – одна з найважливіших. Населення краю після повномасштабного російського вторгнення зросло майже на чверть. Відповідно, збільшується і кількість сміття. Згідно з розрахунками, в 2030 році вона складатиме 503 тисяч тон у рік - близько 380 кг на особу. 59 сміттєзвалищ області повністю вичерпали свій ресурс. Інші заповнені на 85 відсотків.
🇮🇹👀 Представники компанії «Gesenu Ambiente Group» оглянули кілька запропонованих локацій із розміщення сміттєпереробних заводів. Домовились створити спільну з інвесторами робочу групу із представників влади, територіальних громад та комунальних підприємств для опрацювання наявної інформації та узгодження позицій.
👌Впевнений, що ми нарешті вирішимо проблему засилля сміття, побудувавши в області сучасні сміттєпереробні заводи, - заявив голова обласної ради Роман Сарай. - При цьому ми будемо використовувати передовий європейський🇪🇺 досвід у поводженні з твердими побутовими відходами».
✍️ В обговоренні активну участь взяли заступник голови обласної ради Василь Дем’янчук, заступник міського голови Ужгорода Євген Плавайко, депутат обласної ради Іван Синетар, керівники департаментів та комунальних підприємств краю.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар