Новини Закарпаття

Дефіцит Омега-3 жирних кислот — ознаки, як з ним впоратись



Дефіцит Омега-3 жирних кислот — ознаки, як з ним впоратись


Омега-3 жирні кислоти — це три поліненасичені кислоти (ейкозапентаєнова, докозагексаєнова та альфа-ліноленова), які беруть активну участь у метаболізмі та виконують безліч корисних функцій. Вони надходять в організм з продуктами і не синтезуються в клітинах, тому їхня концентрація в крові залежить від збалансованості раціону. З цієї причини багато людей страждають від недостатності Омега-3, відчуваючи дискомфорт через порушення, які виникають. Симптоми, що розвиваються, стосуються практично всіх систем органів, тому стан вимагає корекції. Для цього лікарі рекомендують приймати спеціальні добавки, що містять жирні кислоти — з їх інструкціями та особливостями застосування ви можете ознайомитись за посиланням https://anc.ua/ru/product/omeha-3. Ці добавки можна приймати лише після попередньої консультації з лікарем, щоб уникнути передозування.

Симптоми дефіциту жирних кислот


Якщо з їжею людина не отримує достатньо Омега-3, розвивається наступний симптомокомплекс:



  1. Пошкодження шкіри. Оскільки в нормі ці кислоти входять до складу клітинних мембран, їхня недостатність позначається і на стані епітелію. Він стає сухим, тріскається. Через неспроможність захисного шару шкіра стає вразливою до інфекцій — виникають ознаки акне.
  2. Зниження гостроти зору та сухість очей. Частково це пов'язано з порушенням формування клітинної мембрани, частково — з функціональною недостатністю сітківки, у складі якої в нормі багато жирних кислот.
  3. Пригнічення когнітивних функцій. Знижується концентрація уваги, погіршується пам'ять. Може значно знижуватись швидкість реакції, що небезпечно для водіїв.
  4. Проблеми зі сном. На тлі значного дефіциту може розвиватися важке безсоння. Під час легкої недостатності процес засинання складніший, сон не приносить відпочинку.
  5. Відчуття тривоги. Виникає безпідставна тривожність, страхи, ознаки депресії.
  6. Зниження імунітету. Страждає неспецифічна резистентність організму.



З огляду на таку клінічну картину необхідно звертатися до лікаря відразу ж, під час появи перших симптомів. Варто провести діагностику, щоб виключити інші причини подібних станів, і розпочати лікування.


Що робити при дефіциті Омега-3


Насамперед лікарі радять:



  1. скоригувати свій раціон, включити до нього більше риби, горіхів, рослинних олій;
  2. нормалізувати режим дня;
  3. приймати біологічно активні добавки.



Добавки з Омега-3 можна знайти на сайті https://anc.ua/ru. Вивчіть запропоновані варіанти і виберіть той, який буде відповідати вашим побажанням щодо дозування. Однак схему приймання повинен призначити лікар, щоб не виникло передозування та розвитку побічних ефектів. Також у процесі терапії варто періодично відвідувати спеціаліста для проміжної діагностики.

Перейти на сайт