Перший етап відбору в помічники ветеранів на Закарпатті пройшли 18 кандидатів

грудня 07 / 2023


✅ Перший етап відбору в помічники ветеранів на Закарпатті пройшли 18 кандидатів. Наступний крок – співбесіди, за результатами яких вони зможуть працювати та надавати послуги підтримки у громадах.

До участі в пілотній ініціативі Мінветеранів відібрали 7 громад нашої області. Це Берегівська, Виноградівська, Великолучківська, Дубівська, Жденіївська, Рахівська та Ужгородська, повідомив на брифінгу Петро Добромільський - заступник голови Закарпатської ОДА.

💬 «Сьогодні в реєстрі Мінветеранів у Закарпатській області офіційно зареєстровано 10 596 ветеранів. Кожен і кожна з них потребують допомоги в адаптації та поверненні до мирного життя, а психосоціальна підтримка необхідна також і їхнім родинам. Найкраще і найефективніше її зможуть надавати за принципом "рівний-рівному" безпосередньо у громадах саме ті люди, які вже пройшли цей шлях», – підкреслив Петро Добромільський.

За його словами, розгляд поданих заявок у 2023 році завершили. Однак охочі стати помічником ветерана можуть і надалі реєструватися на порталі е-Ветеран 👉 https://eveteran.gov.ua/. Ці анкети фахівці профільного міністерства будуть опрацьовувати з 1 січня наступного року.

📍У громадах-учасницях пілотної ініціативи органи місцевого самоврядування вже створили комісії для проведення співбесід з кандидатами в помічники ветерана. До їх складу входять представники Мінветеранів, обласної військової адміністрації та психологи, відзначила заступниця директора департаменту соціального захисту населення – начальниця управління ветеранської політики департаменту соціального захисту населення ОВА Мирослава Сухар.

💬 «Цього тижня ми узгоджуємо з громадами та Мінветеранів графіки проведення співбесід. Вони відбуватимуться у змішаному форматі: в офлайн-режимі безпосередньо на місцях братимуть участь кандидати, а представники профільного міністерства та ОВА долучатимуться онлайн. Після погодження графіків протягом тижня ми плануємо завершити етап проведення співбесід, – зауважила Мирослава Сухар. – Також кандидата в помічники ветерана перевірятимуть на знання законодавства, рівень комунікації та стресостійкість».

🔹Після успішного проходження співбесіди на кандидата чекає тритижневе навчання, за результатами якого він отримає сертифікат та зможе працевлаштуватися у громаді. Заробітна плата помічника ветерана в межах пілотного проєкту в різних ТГ буде однакова й залежатиме від кількості наданих послуг. Субвенція з державного бюджету компенсує ці кошти громадам.

📌 Також на брифінгу нагадали про реалізацію регіональних програм та ініціатив щодо підтримки ветеранів і членів їхніх родин. Зокрема, це й новий проєкт «Ветеранський простір ВДОМА», що покликаний сприяти реінтеграції військових у цивільне життя. Відповідні програми підтримки діють у кожній громаді краю, які на їх реалізацію в наступному році передбачили сумарно близько 100 млн грн. Обласна програма на 2024 рік також затверджена і буде фінансуватися в обсягах, збільшених у порівнянні з цим роком.

Відеозапис брифінгу доступний за посиланням ➡️ https://is.gd/DVwBPU.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар