Закарпатців закликали посилити захист від інфекційних хвороб

жовтня 06 / 2023
Закарпатців закликали посилити захист від інфекційних хвороб ☝️

Щороку 6 мільйонів українців стикаються з інфекційними захворюваннями, 98% з яких – це грип та ГРВІ. До того ж різке збільшення кількості хворих фіксують саме в осінньо-зимовий період, коли імунітет людини знижується і стає більш вразливим.

➡️ Заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін на брифінгу в Закарпатській ОВА розповів, що в країні вже починають реєструвати перші ознаки зростання рівня захворюваності на коронавірус: за останній тиждень зафіксували понад 4 тисячі випадків, що майже вдвічі перевищує показники позаминулого тижня. При цьому спостерігають різке збільшення кількості хворих серед дітей. Також за останній тиждень у 2,3 раза зросла смертність, найбільша летальність – серед осіб похилого віку.

💬 «Зараз будемо спостерігати підвищення рівня захворюваності. Однак вакцинація все одно залишається основним методом профілактики коронавірусної інфекції саме в контексті мінімізації наслідків і недопущення важкого перебігу хвороби», – зазначив Ігор Кузін.

Також він нагадав, що базовий курс імунізації проти COVID-19 передбачає проведення трьох щеплень: введення двох доз вакцини (або однієї дози однодозної Janssen) та одного бустера. Станом на сьогодні близько 880 тисяч українців не отримали другої дози вакцини, ще 12 млн – не зробили бустер і не мають повноцінного захисту проти коронавірусної інфекції. Особам, які мають важкі супутні неінфекційні захворювання і перебувають у групі ризику, рекомендують проводити додаткове бустерне щеплення через пів року після останньої вакцинації. В Україні зараз є щонайменше 5 млн доз вакцини: на вибір доступні Pfizer, Coronovac та Janssen.

😷 Щодо захворюваності на грип, то прогнозують циркуляцію вірусів грипу групи А і В уже в грудні. За словами Ігоря Кузіна, не передбачається, щоб цей сезон був якимось особливим чи вкрай важким. Водночас смертність від цього захворювання в країні щороку становить від 300 до 500 тисяч осіб, оскільки ускладнення та доволі важкий перебіг, на жаль, найчастіше спостерігають у пацієнтів з важкими супутніми захворюваннями, цукровим діабетом тощо.

Під час брифінгу заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України також подякував усім, хто працював у нашій області над ліквідацією спалаху поліомієліту та долучився до форсованої імунізації проти цього захворювання. За його словами, ВООЗ підтвердила, що спалах поліомієліту офіційно завершено на території України 🙌

Своєю чергою директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний зауважив, що в регіоні немає 90% колективного імунітету до будь-якого інфекційного захворювання. Зокрема, зараз триває catch-up кампанія з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення.

📊 За його словами, Закарпаття має трохи нижчі показники, ніж середні по Україні. Від початку кампанії в області провели понад 7 тисяч щеплень – 49,5% від запланованих. Найкраще щепленнями вакциною КПК охоплена вікова група дітей від 2 до 6 років, школярі імунізовані слабше.

💬 «Сьогодні є заклади охорони здоров’я, центри ПМСД, де виконали понад 100% щеплень. Це цілком реально, тому що на початку року планували імунізувати певну кількість закарпатських дітей, потім переїхали ще діти з інших областей, які також захотіли вакцинуватися», – сказав Анатолій Пшеничний.

🧑‍⚕️Він відзначив Міжгірський центр первинної медико-санітарної допомоги, де виконали 160% щеплень, Тячівський, Середнянський, Чопський та Полянський, у яких провели сто відсотків і більше. Варто також активізуватися Великолучківській, Тур’є-Реметівській громадам, Перечину, Ужгороду та іншим.

Директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА додав, що в порівнянні з минулим роком знизилися й показники вакцинації дорослих проти дифтерії та правця, які потрібно проводити кожні 10 років. Тому закликав усіх перевірити свій імунний статус у сімейного лікаря і якнайшвидше надолужити пропущені щеплення 💪

Відеозапис брифінгу: https://is.gd/wRz06Z
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар