На митному посту «Дякове» вилучено 115 тонн борошна, яке експортували з «липовими» документами

вересня 18 / 2023

Посадові особи управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці задокументували одразу 5 протоколів відносно менеджера вінницької фірми, який відправляв кількома вантажівками за кордон 115 тонн борошна з фальшивими документами.

Підробку було виявлено під час з’ясування обставин, що спричинили відмову іноземної компанії приймати борошно, яке повернулися в Україну через митний пост «Дякове», що на кордоні з Румунією.

Спочатку всі 5 вантажівок слідували з України в Косово з товаром «пшеничне борошно вищого ґатунку» (розфасоване у мішках) по 23 тонн в кожному транспортному засобі. Під час митних формальностей та поданих товаросупровідних документах, вказувалося, що відправником виступає миколаївська ферма, одержувачем – сербське підприємство, а от покупцем – турецька компанія.

Однак, невдовзі всі 5 вантажівок повернулися на кордон України через вказаний пост, водії яких у письмовій формі пояснювали, чому у Косові відмовилися приймати вантаж, а також надали підписаний лист директором миколаївської фірми, який відмовляється приймати дане борошно назад.

Згодом з’ясувалося, що вказаний у документах керівник ферми ніколи там не працював і не має до неї відношення. А от фірма-отримувач вантажу у Косові, через фінансові труднощі, відмовилася від борошна, тому його повернула. Але цим не закінчилося….У свою чергу, покупець турецької компанії надіслав лист до митниці з проханням не пропускати в Україну зазначений вантаж.

Це все стало підставою для проведення контрольно-перевірочних заходів та надсилання запитів за кордон для встановлення автентичності всіх наданих митниці документів.
У результаті були розставлені всі крапки у даній ситуації та виявлено хитромудру оборудку з незаконним експортом борошна за кордон, яка в подальшому могла спричинити фінансові махінації.

Тож, відносно 23-річного менеджера вінницького підприємства, який подав до митного оформлення підроблені документи на вантаж, складено 5 протоколів про порушення митних правил за ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Наразі борошно, загальною вагою 115 тонн, вартістю понад 330 тис грн, вилучено, справу скерують до суду. А от порушнику загрожують штрафні санкції у вигляді стягнення 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.

Крім того, Закарпатська митниця направила у правоохоронні органи повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар