Безробітні закарпатці з 1 січня почнуть отримувати новий вид допомоги від держави: через три роки гроші доведеться повернути

січня 04 / 2022

Безробітні громадяни з 1 січня матимуть змогу отримати грошову допомогу від держави на створення власного бізнесу. На ці цілі держава виділила вже 100 мільйонів гривень, повідомили у центрах зайнятості в Закарпатті.

За певних умов ця допомога буде безповоротною та безпроцентною. Йдеться про суму у розмірі до 15 мінімальних зарплат. На початок 2022 року ця сума складе 97 500 гривень та зможе використовуватись тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для започаткування власної справи обладнання та матеріалів.

У міністерстві уточнили, що за три роки після отримання коштів допомогу доведеться повернути. Сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків і єдиного соціального внеску. А якщо підприємець працевлаштує ще двох осіб у напрямку центру зайнятості, то він може не повертати державі гроші.

Для отримання фінансової допомоги від держави безробітному слід звернутися із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Із собою необхідно мати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності та судимості і бізнес-план. Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації з ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

У міністерстві очікують, що за перший рік нової програми буде створено до 3000 підприємств. Отримати гроші зможуть малозабезпечені громадяни, які отримують державну соціальну допомогу та зареєстровані як безробітні.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар