На Закарпатті планують збудувати екологічний сміттєспалювальний завод

грудня 02 / 2020
Поява заводу, що безпечно спалюватиме відходи будь-якого типу, допоможе вирішити низку екологічних, енергетичних та економічних проблем області.

Сьогодні в облдержадміністрації обговорили підписання меморандуму щодо будівництва такого заводу в регіоні у рамках проєкту «Відходи у енергію».

Учасниками онлайн-конференції стали Віталій Цвігун, заступник голови облдержадміністрації, керівники структурних підрозділів, представник іспанської компанії «Ortiz Martos Abogados S.c.» та ін.

За один рік такий сміттєспалювальний завод зможе утилізувати 300 тис. тонн відходів та виробити 15 млн кг «зеленого» водню. Представники фірми кажуть, процес передбачає безпечне перетворення сміття у паливо та виробництво «зеленого» водню за унікальною технологією переробки відходів без шкідливих викидів в атмосферу.

Учасники обговорення домовилися про візит представників компаній «Ortiz Martos Abogados S.c.» та «Solena Polska Sp. Z o.o.» на Закарпаття у другій половині грудня, у рамках якого буде підписано Меморандум про взаєморозуміння.

«Облдержадміністрація стане модератором, об’єднувачем і тією силою, яка сприятиме проведенню переговорів інвесторів та представників органів місцевого самоврядування, адже останні є балансоутримувачами усіх сміттєзвалищ і всіх комунальних служб. Ми зацікавленні у створенні системи централізованого постачання всього сміття Закарпатської області на єдиний завод для його переробки на «зелений» водень», – повідомив Віталій Цвігун.

Закарпатська ОДА планує стати посередником у налагодженні якісної комунікації та співпраці між органами місцевого самоврядування та стороною інвесторів.

Іспанський представник повідомив, що інвестори готові повністю профінансувати запровадження такого амбітного проєкту на Закарпатті. Будівництво заводу вартістю 180 млн євро триватиме приблизно півтора – два роки. Він також наголосив на вигідному геополітичному розташуванні Закарпаття, адже Західна Україна може стати центром постачання «зеленого» водню й в інші країни.

Витрати на будівництво можуть покритися за 6–7 років продажу «зеленого» водню. Умови і тарифи реалізації «зеленого» водню будуть узгоджені та прописані в угодах з органами місцевого самоврядування або з підприємством. У країнах Європи 1 кг «зеленого» водню коштує 8–12 євро.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар