Сімейний лікар з Кричова розповіла про спалах коронавірусу в селі

липня 07 / 2020
Сімейний лікар з Кричова розповіла про спалах коронавірусу в селі
Серед сіл Тячівського району за кількістю підтверджених випадків захворювання «Ковід-19» лідирує село Кричово.

За офіційними статистичними даними, тут з початку пандемії на коронавірус захворіли 39 людей. Місцеві мешканці кажуть: до спалаху призвело недотримання карантинних заходів. А медики переконують: насправді хворих більше, бо тестували не всіх. Якою сьогодні є епідеміологічна ситуація в селі – розпитуємо телефоном у медика з 30-річним стажем – лікарки загальної практики сімейної медицини Кричівської АЗПСМ Світлани Борисівни Попович. Фахівець зараз сама веде прийом пацієнтів, оскільки ще один сімейний лікар амбулаторії перебуває на лікуванні. Щоб допомогти колезі впоратись із навантаженням, цього тижня їй на допомогу приїздять колеги з навколишніх сіл – Углянської лікарні, Дулова, Чумальова, які з 10 до 12 години приймають хворих у кричівському медзакладі.

– Світлано Борисівно, з початку пандемії найбільше випадків Ковіду-19 серед сіл Тячівщини виявлено у Кричові – близько 40. Скажіть, будь ласка, якою є епідеміологічна ситуація у селі зараз?

Думаю, недужих у селі було більше, просто не всім робили тести. Але станом на зараз захворюваність на Ковід у селі пішла на спад: упродовж останніх чотирьох днів нових випадків не зафіксовано.

– Людей якого віку найбільше зачепила хвороба?

– Зверталися люди різного віку. Молоді люди до 30 років переносили хворобу легко, на самоізоляції. За 4-5 днів практично всі ознаки хвороби приходили. А в основному, хворіють люди зрілого віку, 50-70 років, із супутніми захворюваннями – цукровим діабетом, серцево-судинними хворобами. Вони лікуються стаціонарно і донині, вже два-три тижні. Зараз у Тячівській лікарні таких пацієнтів близько 15. 10 чоловік вже виписали, і вони проходять лікування вдома. 8 людей померли, у всіх були супутні патології: четверо хворіли на цукровий діабет, двоє – мали серцево-судинні захворювання - "Новини Тячева".
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар