Іршавська ДПІ: про порядок подання декларації про майновий стан і доходи – під час робочої зустрічі

січня 18 / 2024

Працівники Іршавської Державної податкової інспекції провели робочу зустріч з громадянами щодо порядку подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік.
Фахівці податкових органів повідомили присутнім на заході, що з 1 січня 2024 року введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи. Нова форма декларації передбачає виокремлення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб при визначенні мінімального податкового зобов’язання фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь. Водночас звернули увагу, що сплата податку при визначенні МПЗ фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) здійснюється за кодом бюджетної класифікації «11010500 – податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування».
Крім того, змінився порядок розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв’язку із використанням права на податкову знижку за витратами, понесеними відповідно до пункту 166.3 статті 166 розділу IV Податкового кодексу України, крім витрат, зазначених у підпункті 166.3.10 пункту 166.3 статті 166 розділу IV Кодексу (додаток Ф3 до декларації).
Податківці акцентували увагу на те, що нова форма декларації передбачена наказом Міністерства фінансів України від 28 серпня 2023 року № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873.
В ході заходу присутнім надано практичні поради щодо користування Електронним кабінетом, роз`яснено порядок отримання електронного цифрового підпису та надано практичні поради з електронного звітування.
За матеріалами Іршавської ДПІ
ГУ ДПС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Залишити Коментар