Закарпаття реалізовуватиме два великі інфраструктурні проєкти

березня 01 / 2023

Закарпаття реалізовуватиме два великі інфраструктурні проєкти у рамках Програми Inrerreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027»
Про це сьогодні йшлося у ході онлайн-наради, щодо забезпечення синергії учасників програмного процесу та підготовки до старту конкурсів Програми Inrerreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027». Участь у зустрічі узяв в.п. голови Закарпатської облради Андрій Шекета.
У ході наради наголошувалося, що початок конкурсів заплановано на травень поточного року, тож учасники процесу повинні працювати злагоджено задля досягнення максимального результату. Обласним радам відводиться роль спостерігачів, а також ними можуть надаватися консультації щодо актуальності ініціатив.
Зазначалося, що Програма націлена на спільні проєкти для поляків та українців з прикордонних громад. Загальна сума грантів становитиме близько 180 млн євро. З української сторони до програми транскордонного співробітництва можуть долучатися представники шести західних областей – Закарпатської, Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської. А з польської – Підляське, Люблінське, Підкарпатське і частина Мазовецького воєводства. Програма є міждержавною та регламентуватиметься окремою угодою. Документ буде підписаний сторонами та ратифікований вже до кінця 2023 року.
Свої ініціативи на грант можуть подавати як некомерційні установи, спільноти, громадські організації. Проекти подаються спільно з польською організацією-партнером та за однаковим пріоритетом. За умовами програми транскордонного спіробітництва, 90 % проєкту фінансуються за кошти ЄС, 10% сплачують переможці гранту. У цьому ключі Андрій Шекета порушив питання, яке вже ініціює Львівська облрада, щодо можливості зменшення відсотка співфінансування з боку українських партнерів – до 5% або його скасування. Тож, координатори програми вивчатимуть таку ініціативу.
Великі інфраструктурні проекти подають обласні адміністрації, вони стартуватимуть першими, бо потребують багато часу та ресурсів на реалізацію. Таких в Україні у межах згаданої програми впроваджуватиметься 5. З них у Закарпатській області два проєкти: «Стале управління водними ресурсами: шлях до відродження Західної України та Східної Польщі», який націлений на реконструкцію системи водопостачання у м. Свалява та «Захист навколишнього середовища - створення українсько-польської системи управління лісовими пожежами в Карпатському регіоні».
Також у рамках програми впроваджуватимуться регулярні проекти та мікропроекти. Проєкти в Програмі PL-UA реалізовуватимуться за п’ятьма пріоритетами: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця, а також кордони.
Нарада організована Секретаріатом Кабінету Міністрів України як Національним органом управління Програми в Україні. Модерував зустріч – заступник директора Департаменту координації міжнародної технічної допомоги СКМУ Ростислав Томенчук.
Категорія : Економика


Залишити Коментар