Торік Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького заробив понад 4 млн грн.

січня 18 / 2023
Торік Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького заробив понад 4 млн грн.

Про це сьогодні під час робочої зустрічі із керівництвом обласної ради повідомила в.о. директора музею Ольга Шумовська.

Керівниця прозвітувала про роботу із часу свого призначення. Музей відкрив для відвідувачів підземелля, доповнено колекції окремих тематичних експозицій. Триває робота над віртуальним та інтерактивним представленням експонатів, впроваджуються новітні технології задля того, аби відвідування туристами Ужгородського замку та краєзнавчого музею, ставало цікавішим та пізнавальнішим. Також керівниця повідомила, що торік від надання послуг музей заробив понад 4 млн. грн. Вона представила своє бачення розвитку установи та інформувала про потенційні грантові проєкти. Серед проєктних ініціатив - реєстраційно-відновлювальні роботи бастіонних укріплень Ужгородського замку – пам’ятки архітектури. Проєкт націлений на популяризацію культурної та історичної спадщини Закарпаття, ефективне функціонування та використання подвір’я Ужгородського замку, збільшення кількості відвідувачів, туристів, фінансових надходження, у т.ч. й доходів в обласний бюджет. Також розроблено проєкт «Безпека та збереження археологічної колекції музею», який дасть змогу створити безпечні умови для розміщення та зберігання великої кількості археологічних артефактів, зокрема дуже цінну колекцію бронзових скарбів, палеонтологічні знахідки та геологічні матеріали. Третій проєкт – «Віртуальна скарбниця музею» націлений на сприяння культурного різноманіття та міжкультурного діалогу. Мета - реалізація спільної стратегії ЄС щодо цифрових проєктів у сфері культури – оцифрування та збереження культурної пам’яті через диджіталізацію друкованих матеріалів, фото, музейних об’єктів, архівних документів, музичних та аудіовізуальних матеріалів, монументів й археологічних пам’яток.

«Продовжуємо роботу із комунальними закладами обласної ради щодо ефективної їх діяльності. Нині відбулася робоча зустріч із в.о директора КЗ «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького» Закарпатської обласної ради Ольгою Шумовською. Ми обговорили питання: чи вдалося заробити кошти музею як юридичній особі, як витратили кошти, які заплановано реформи, відкриття нових експозицій, нових просторів, які раніше не бачили туристи. За результатами зустрічі окреслено алгоритм розвитку закладу та обговорено перспективи щодо поліпшення міжнародної співпраці у рамках грантових проєктів», - прокоментував зустріч Володимир Чубірко.

Участь у робочій зустрічі узяли: перший заступник голови облради Андрій Шекета, керуюча справами облради, депутатка облради Мирослава Ливч, голова профільної комісії облради Наталія Шетеля, заступник голови ЗОВА Ігор Шинкарюк.
Пресслужба Закарпатської облради
Категорія : Економика


Залишити Коментар