Зручний пристрій. Реєстратори розрахункових операцій – інновація у податковій

листопада 27 / 2020
Програмні реєстратори розрахункових операцій – це перший етап змін, передбачених законодавством щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Запроваджено їх з 1 серпня 2020 року.

Проте це не виключає застосування класичних касових апаратів. По суті програмні РРО – альтернатива, яка дозволяє бізнесу обирати той пристрій, що більш зручний для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО. Перші підприємці у Закарпатті вже тестують новинку.

34 фізичних та 8 юридичних суб’єктів господарювання у Закарпатті наразі зареєстрували 58 програмних реєстраторів розрахункових операцій. Так, смарткасу вже тестують у одному з медичних центрів Ужгорода.Програмні реєстратори розрахункових операцій запровадили з 1 серпня 2020 року, але класичні касові апарати не відмінили.

Підприємці можуть самі обирати пристрій, більш зручний для роботи. Аби зареєструвати ПРРО платнику податків, що перебуває на обліку у контролюючому органі, треба мати електронний підпис. За його відсутності – отримати. Далі треба зареєструвати господарську одиниць, де буде застосований касовий апарат.

Програмне забезпечення знаходиться на офіційному порталі ДПС України в банері «програмні РРО». Встановивши його на будь-який зручний для суб’єкта господарювання пристрій – комп’ютер, смартфон, планшет, треба ще зареєструвати касу та касирів, ввести товари шляхом сканування, внесення та імпорту даних, створити чеки, відкривати зміну та почати працювати!Аби допомогти підприємцям у встановленні та використанні ПРРО,на веб-порталіДПС розміщена вся необхідна інформація та інструкції. Крім того, продовжено роботу кол-центру до 20 год. І організовано роботу центрів обслуговування платників та кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг у територіальних органах ДПС.
Категорія : Економика


Залишити Коментар