Економика
3 948 Переглядів
6 Рейтинг
Депутати Закарпатської облради переконані, що оплата послуги з розподілу газу має здійснюватися побутовими споживачами
липня
19
/ 2020
Депутати Закарпатської облради переконані, що оплата послуги з розподілу газу має здійснюватися побутовими споживачами виключно за фізичний обсяг розподілу газу/
Про це та інше – у прийнятому на 18-й сесії обласної ради рішенні «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо зміни порядку оплати послуги розподілу природного газу», яке направлено на адреси Кабміну та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» .
У документі наголошується, що Постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 року №303 та постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2020 року №542 дію механізму публічних спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку природного газу продовжено для населення до 1 серпня, для підприємств теплокомуненерго – до 1 травня 2021 року.
«Вважаємо, що в умовах дії карантинних заходів і нерозуміння їх кінцевого терміну застосування (не виключено, що такі заходи тією чи іншою мірою діятимуть до осені, тобто до початку опалювального періоду 2020/21) покладання на побутових споживачів обов’язку із пошуку постачальника газу, є необґрунтованим. Після припинення дії ПСО значна частини населення області (в першу чергу субсидіанти, пільговики) через наявні борги можуть залишитись без постачальників газу та згідно з Кодексом газотранспортної системи та Кодексом газорозподільних систем повинні бути відключені від газопостачання або ж спожиті ними обсяги газу без наявного постачальника кваліфікуватимуться як несанкціонований відбір. Крім хаосу з пошуком постачальника ресурсу, населення зіткнеться зі зростанням ціни цього ресурсу, яка з 1 серпня 2020 року, у разі припинення дії ПСО, ніким не буде обмежуватися.
Окрім того, закарпатці стурбовані змінами у порядку розрахунків за послугу з газопостачання, що на думку споживачів є несправедливими і порушують їх законні інтереси. Існуючий порядок визначення місячного обсягу наданої послуги з розподілу є незрозумілим для споживачів, бо не відображає реального споживання ними природного газу у цей період. Вважаємо, що оплата послуги з розподілу природного газу має здійснюватися побутовими споживачами виключно за фізичний обсяг розподілу природного газу.
Завдяки такому підходу до визначення вартості послуги громадяни зможуть регулювати обсяги споживання відповідно до наявних фінансових можливостей та потреб у певний період, змін життєвих обставин. Також цей механізм визначення обсягу послуги з розподілу є прийнятним та зрозумілим для абсолютної більшості закарпатців.
Враховуючи викладене, з метою недопущення додаткового фінансового навантаження та запобігання зростанню соціальної напруги серед населення з 1 серпня 2021 року через відсутність гарантованого постачальника природного газу побутовим споживачам, просимо розглянути можливість продовження дії спеціальних обов’язків на ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів відповідно до статті 11 Закону України «Про ринок природного газу» та дії постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» в частині гарантованого забезпечення природним газом побутових споживачів на термін до 1 травня 2021 року. Водночас ми, депутати Закарпатської обласної ради, переконливо просимо внести відповідні зміни до Кодексу газорозподільних систем та Типового договору з розподілу природного газу у частині порядку розрахунків за послугу з розподілу природного газу побутовими споживачами, передбачивши відсутність оплати за послугу із газопостачання у випадку, коли споживання газу не відбувалося», – акцентується в документі.
Пресслужба облради
Категорія : Економика
Схожі Новини
-
травня 06 / 2020