Чи мобілізують чоловіка, який хворіє на гіпертонію: чим керується ВЛК

червня 10 / 2024

Придатність до військової служби визначає військово-лікарська комісія. Медики вивчають стан здоров'я військовозобов'язаного і вирішують, чи може людина за станом здоров'я виконувати бойові завдання та бути мобілізованою на службу.

Визначено чіткий перелік хвороб, з якими чоловіка не можуть мобілізувати. Розповідаємо, чи належить до них гіпертонічна хвороба.


Гіпертонія – головне про захворювання
Гіпертонія, або гіпертензія є досить поширеним захворюванням, яке проявляється підвищеним артеріальним тиском. Гіпертонія збільшує ризик серцево-судинних захворювань.
Чи можуть особу з гіпертонією мобілізувати
Придатність чи непридатність до служби визначають за переліком захворювань, які перераховані у Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України.

У документі йдеться, що військовозобов'язаного можуть визнати непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, якщо в нього:


хвороби, що характеризуються підвищеним кров’яним тиском I10-I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія);
гіпертонічна хвороба III стадії;
злоякісна (що швидко прогресує) форма гіпертонічної хвороби;
симптоматичні артеріальні гіпертензії з підвищенням артеріального тиску до 3 ступеня;
поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії будь-якого ступеня з асоційованими клінічними станами;
стан після тромбоемболії легеневої артерії або легеневої гіпертензії внаслідок хронічних тромботичних або емболічних захворювань;
легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
легенева артеріальна гіпертензія (зокрема ідіопатична) зі ступенями важкості III-IV ФК.

При легеневій артеріальній гіпертензії експертне рішення ухвалюється відповідно до основного захворювання,
– йдеться у Положенні.

Що важливо знати
якщо ви хворієте на гіпертонічну хворобу ІІІ стадії, то вас визнають непридатним до служби та виключать з військового обліку;
якщо у вас гіпертонічна хвороба II чи І стадії, то ВЛК вас визнає непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час. Відповідно, вас можуть мобілізувати.
"Особи з підвищеним артеріальним тиском підлягають стаціонарному обстеженню у спеціалізованому лікувальному закладі. Експертний діагноз гіпертонічної хвороби формулюється з визначенням її стадії та характеру ураження органів-мішеней", – йдеться у положенні.

Зверніть увагу! У кожному випадку гіпертонічної хвороби проводять диференційну діагностику з симптоматичними гіпертензіями. Огляд ВЛК осіб із симптоматичною артеріальною гіпертензією проводиться також за основним захворюванням.
Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.
Категорія : Різне


Залишити Коментар