Які товари найчастіше намагаються провести через кордон автомобілями

травня 21 / 2024
Серед найбільш типових порушень законодавства при перетині кордону закарпатські митники назвали незаконне ввезення автомобілів на митну територію України.

В зоні діяльності Закарпатської митниці в середньому кожні 7-8 днів фіксується одне переміщення транспортних засобів з порушенням вимог митного законодавства.

Загалом за чотири місяці нинішнього року складено 30 протоколів про ПМП (ст. 483 МКУ) щодо ввезення автомобілів загальною сумою майже 9 млн грн.Як правило, ці порушення пов’язані з підробкою документів. Є також намагання вказати неправдиві відомості. Такі ознаки легко виявляються, ретельно перевіряються й документуються.

На виїзді за межі України також фігурують автомобілі та водії, але вже з намаганнями приховати від митного контролю тютюнові вироби. На сьогодні – це один з найприбутковіших товарів при їх продажу на території Євросоюзу.

З 1 січня по 30 квітня включно зі схованок в машинах вилучено 2 278 пачок цигарок, за незадекларовані тютюнові вироби реквізовано шість транспортних засобів. Їх загальна вартість сягає близько 2 млн грн. За всіма випадками складено протоколи про притягнення винуватих до відповідальності за статтями 483, 484 МКУ.
Щодо схованок, то тут класика: водії в основному ховають блоки сигарет в особистих речах, в конструктивних порожнинах автомобілях та спеціально виготовлених тайниках тощо. Всі ці схованки давно відомі й виявляються на раз.

Попри такі перевірки, потік контрабандних цигарок не спадає. Свіжий приклад стався 13 травня на митному посту "Дякове", що на кордоні з Румунією. 42-річний житель Закарпаття напхав у схованки свого Mercedes Benz ML 320 майже тисячу пачок (955 шт.) цигарок марок (955 шт.) "Compliment violet" і "Compliment blue". Цигарки були сховані у нішах під пасажирськими сидіннями та боковинах кузова.

В результаті цієї поїздки закарпатець до Румунії так і не потрапив, оскільки він позбувся не тільки прихованих цигарок, але й автомобіля. Відносно порушника складено протокол за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Виявлені сигарети, вартість яких потребує додаткової оцінки, та джип, оцінений у майже півмільйона гривень, вилучено до рішення суду.
Санкції даної статті передбачають накладення штрафу у розмірі від 50 до 100% вартості предметів правопорушення та їх конфіскацією, а також можливу конфіскацію автомобіля. Добре буде, якщо вилучені предмети підуть на запити фронту, який потребує не тільки зброї, боєприпасів, але й цигарки та джипи.
Категорія : Різне


Залишити Коментар