У Словаччині біля кордону з Україною з літака розкидають брикети від сказу тварин

березня 28 / 2021
У східній Словаччині готують чергову вакцинацію проти сказу лисиць, що відбудеться з 7 по 18 квітня.

Над лісами і полями розкидають 364 000 доз-приманки, які унеможливлять зараження м’ясоїдних тварин сказом. Брикети величиною, як сірникова коробка, круглої або квадратної форми розкидатимуть з літака. Вміст цього брикета – їстівна добавка, всередині якої міститися вакцина. Ця вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин і навколишнього середовища.

Утім у словацькому Міністерстві сільського господарства просять людей, які в ці дні будуть на природі, бути обережними та уникати приманок.

"Якщо вміст блістера, вкладеного в приманку, потрапить у ваші руки, негайно вимийте руки водою з милом. Якщо вміст блістера потрапляє на слизові оболонки рота, носа чи очей людини, слід негайно звернутися за медичною допомогою", - додали в міністерстві.
Вакцинація лисиць проводиться через ситуацію із захворюванням у сусідніх країнах - Польщі та Україні.

Пероральна вакцинація лисиць проти сказу проводиться в Словаччині з 1994 року. Востаннє діагноз сказу був діагностований у Словаччині в 2015 році, недалеко від польського кордону.

З 2018 року Словаччина має офіційний статус країни, що не має сказу. Однак у сусідніх країнах сказ серед диких тварин час від часу все ще фіксується.
Категорія : Різне


Залишити Коментар