Прикмети 3 серпня: Чому вже можна проводжати літо і зустрічати осінь

серпня 03 / 2020
Прикмети 3 серпня: Чому вже можна проводжати літо і зустрічати осінь
У деяких регіонах 3 серпня були поширені обряди запускання кішок в хату, щоб вони мишей ловили
У церкві 3 серпня вшановується пам'ять пресвятого Онуфрія Печерського, який, згідно з даними дослідників, жив в XII столітті і був відомий як монах Києво-Печерської Лаври, що мешкав в Ближніх печерах - сьогодні саме там знаходяться його нетлінні мощі. На жаль, не збереглася інформація про те, з якої причини Онуфрія зарахували до лику святих. Однак відомо, що Онуфрій, як і багато ченці Києво-печерської Лаври, дотримував мовчазний затвор.

Пропустить через 1
Онуфрій жив в один час з Феодором Мовчуном. Саме з цієї причини селяни теж намагалися говорити якомога менше, і всю роботу виконували мовчки. Вважалося, що без зайвої необхідності не потрібно вимовляти зайвих слів.

У деяких регіонах 3 серпня були поширені обряди запускання кішок в хату, щоб вони мишей ловили. Без діла в цей день не сиділи, адже роботи було достатньо. Так, 3 серпня прийнято було - прибирати в місцях усередині комор, які відведені під зберігання зернових культур. Господарям потрібно було перевірити, чи не проржавіли цвяхи, не погнили дошки. Все висушували, провітрювали - і хліб не псувався.

Крім того 3 серпня в селах проводили обрядові гуляння, пов'язані з проводами літа і зустріччю осені. До вересня було ще далеко, але ночами вже встановлювалася холодна погода. Також вже не купалися в річках та водоймах, оскільки вода в них прогрівалася недостатньо.

Народні прикмети на 3 серпня

Гроза 3 серпня - осінь буде довгою

Голосно кричать сороки 3 серпня - буде дуже тепла погода взимку

Великі купи на мурашниках - чекай холодної зими

Сильні роси 3 серпня - буде поганий врожай льону

Якщо людина народилася 3 серпня, то її талісманом є соняшник.
Категорія : Різне


Залишити Коментар